Fredagen 30.6. arrangerade Virvik Golf ett välgörenhetsevenemang där fyra hugade golfare spelade i 24 timmar i sträck för att samla in pengar till förmån för föreningens juniorer.
Andra aktuella ärenden
LokalTapiola Nyland4.12.2025Omväxlande väder ökar risken för halkolyckor – gör du det här vardagliga misstaget?
Halkolyckor hör till de vanligaste personskadorna som ersätts av försäkringsbolag under vintermånaderna. Ofta inträffar halkolyckor på den egna gården eller på andra välbekanta platser där man minst anar det.LokalTapiola KapitalförvaltningEkonomi26.11.2025Meddelande till ägarna av andelar i fonden Specialplaceringsfond LokalTapiola Investeringsfastigheter
Förvaltningen av fonden Specialplaceringsfond LokalTapiola Investeringsfastigheter övergår den 31 december 2025 från LokalTapiola Alternativa Investeringsfonder Ab till Seligson & Co Fondbolag Abp. Samtidigt ändras fondens stadgar. Båda bolagens styrelser har godkänt överlåtelseplanen.LokalTapiola KapitalförvaltningEkonomi25.11.2025 Stadgeändring i de gemensamma stadgarna för de placeringsfonder som förvaltas av Seligson & Co Fondbolag
Stadgeändringen kräver inte några åtgärder av andelsägaren. Stadgeändringen påverkar inte fondernas investeringspolitik, provisioner eller kostnader och medför inte några skatteföljder för andelsägaren. Finansinspektionen har godkänt placeringsfondernas nya stadgar 25.11.2025 och de träder i kraft 31.12.2025.
Se fler meddelanden
Nyhetsrum
Meddelanden
24h golf till förmån för juniorerna
Om du ändrar språket, stängs den aktuella chattkonversationen.