Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Pääkaupunkiseutu14.12.2023Lasten harrastusten tuelle huutava tarve – LähiTapiola Pääkaupunkiseutu tuplasi apunsa 100 000 euroonLähiTapiola Pääkaupunkiseutu lahjoittaa yhteensä 100 000 euroa lasten ja nuorten harrastusryhmille Helsingissä, Vantaalla, Espoossa ja Kauniaisissa. ”Lähilahjoitushakemuksia tuli niin runsaasti, että päätimme tuplata avustussumman alkuperäisestä 50 000 eurosta”, liiketoimintajohtaja Jussi Rossi kertoo.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Varsinais-Suomi10.3.2026Vakuutusyhtiön tilastot kumoavat myytin: perjantai 13. ei ole epäonnen päivä Vanha myytti perjantai 13. päivästä herättää monissa yhä ajatuksia: pitäisikö olla tavallista varovaisempi, siirtää suunnitelmia tai koputtaa puuta? Taikausko elää sitkeästi, mutta mitä sanovat faktat? Vakuutusyhtiön vahinkotilastot antavat rauhoittavan vastauksen – perjantai 13. on vahinkojen näkökulmasta aivan tavallinen päivä muiden joukossa.LähiTapiola Keski-Suomi10.3.2026Emolehmätilan elämää Uuraisilla – Pikkulapsiarki kertaa sata Yö on hiljainen Leppälän tilalla Uuraisilla, mutta pihatossa eletään vuoden jännittävimpiä hetkiä – maaliskuun alussa ensimmäiset emolehmät alkoivat poikia. Poikimahuippu ajoittuu maalis–huhtikuulle ja parhaana päivänä maailmaan syntyy jopa kuusi vasikkaa.LähiTapiola Pohjoinen8.3.2026Hannan vauhdikas perhearki on hyvin turvattu Kun harrastukset, rakentaminen ja matkailu täyttävät Hannan perheen kalenterin, voivat he luottaa vakuutuksiin. Oululaiselle perheelle vakuutusten keskittäminen on tapa tuoda mielenrauhaa vilkkaaseen elämään.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLasten harrastusten tuelle huutava tarve – LähiTapiola Pääkaupunkiseutu tuplasi apunsa 100 000 euroonHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn