Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Itä13.2.2024LähiTapiola Idän vuosi 2023: Erinomainen sijoitusvuosi ja asiakasmäärän kasvu nostivat tulostaLähiTapiola Itä korvasi vuonna 2023 lähes 29 000 vahinkoa. Yhtiön markkinaosuus alueella nousi 40 prosenttiin.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola VarainhoitoTalous13.11.2025LähiTapiola Pääomasijoitus VI Ky -rahasto ylitti tavoitteensa ja kasvoi yli 400 miljoonaan euroonLähiTapiola Pääomasijoitus VI Ky -rahasto kasvoi viimeisessä sulkemisessa yli tavoitekoon ja saavutti Suomen mittakaavassa poikkeuksellisen 428 miljoonaa euroa. Seuraavaksi varainkeruuvuorossa on uusi LähiTapiola Velkasijoitus IV -rahasto.LähiTapiola Pirkanmaa12.11.2025Rengassesonki tuo tullessaan yllättävän määrän loukkaantumisia Renkaidenvaihtosesonki on jälleen käynnissä. Vuosittain puhutaan autoille sattuvista vahinkotilanteista, kun esimerkiksi tunkkia käytetään väärin. Usein kuitenkin unohtuu, että renkaiden vaihtoon liittyy todellisia tapaturmariskejä erityisesti silloin, kun renkaat ovat raskaita tai niitä säilytetään hankalissa paikoissa.LähiTapiola Kainuu-Koillismaa12.11.2025LähiTapiola Kainuu-Koillismaa lahjoittaa 9 200 € MLL:n Kainuun piirin ja paikallisyhdistysten PesäkolotoimintaanLähiTapiola Kainuu-Koillismaa tukee perheiden hyvinvointia lahjoittamalla 9 200 euroa Mannerheimin Lastensuojeluliiton (MLL) Kainuun piirille sekä MLL:n Kuhmon, Lehtikankaan, Paltamon, Sotkamon ja Suomussalmen paikallisyhdistyksille.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola Idän vuosi 2023: Erinomainen sijoitusvuosi ja asiakasmäärän kasvu nostivat tulostaHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn