Äänikuningattarien kisamatka toteutui LähiLahjoituksella – ”Hakekaa tekin mukaan”
Vantaalainen voimisteluryhmä SCV Kilpa Junior sai viime vuonna LähiTapiola Pääkaupunkiseudulta tuhannen euron LähiLahjoituksen, sillä fanit äänestivät joukkuetta innokkaasti. Nyt myös sinun harrasteryhmälläsi voi olla mahdollisuus tukitonniin. Tukea on jaossa yhteensä 100 000 euroa sadalle lasten ja nuorten harrasteryhmälle.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Loimi-Häme8.7.2026Putsaamaton kuivuri on paloriski – seitsemän vinkkiä ennen kuivaamista
Suomessa syttyy kymmeniä kuivuripaloja vuodessa. Palojen syttymissyy löytyy usein kuivurin putsaamattomasta pannusta ja poistoilmakanavasta. Myös jyrsijöiden katkomat sähköjohdot ovat useasti syynä tulipaloon. Kokosimme ohjeet paloriskin pienentämiseksi.LähiTapiola Loimi-Häme7.7.2026LähiTapiola Loimi-Hämeen 30 000 euron lahjoitus vahvistaa kriisiapua Kanta-Hämeessä
LähiTapiola Loimi-Häme lahjoittaa 30 000 euroa MIELI Hämeen Mielenterveys ry:lle. Lahjoitus tukee Kanta-Hämeen alueella tehtävää matalan kynnyksen kriisiauttamista ja vahvistaa mahdollisuuksia tarjota nopeaa, ammatillista keskusteluapua vaikeissa elämäntilanteissa myös silloin, kun muun avun saatavuus on rajallista.LähiTapiola Keski-Suomi6.7.2026Yli sata pelastusliiviä keskisuomalaisiin uimahalleihin tukemaan vesiturvallisuutta ja uimaopetusta
LähiTapiola Keski-Suomi lahjoittaa pelastusliivejä kaikille alueensa kunnallisille uimahalleille. Määrät vaihtelevat hallien tarpeiden mukaan, mutta yhteensä liivejä lahjoitetaan yli sata kappaletta. Lahjoitusidea lähti liikkeelle muutaman uimahallin omasta toiveesta. Vesiturvallisuus on tärkeä teema Keskisuomessa. Liivejä toivottiin esimerkiksi tukemaan uimaopetustoimintaa.
Katso lisää tiedotteita
Uutishuone
Tiedotteet
Äänikuningattarien kisamatka toteutui LähiLahjoituksella – ”Hakekaa tekin mukaan”