Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Pääkaupunkiseutu15.5.2024

Äänikuningattarien kisamatka toteutui LähiLahjoituksella – ”Hakekaa tekin mukaan”

Vantaalainen voimisteluryhmä SCV Kilpa Junior sai viime vuonna LähiTapiola Pääkaupunkiseudulta tuhannen euron LähiLahjoituksen, sillä fanit äänestivät joukkuetta innokkaasti. Nyt myös sinun harrasteryhmälläsi voi olla mahdollisuus tukitonniin. Tukea on jaossa yhteensä 100 000 euroa sadalle lasten ja nuorten harrasteryhmälle.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Kainuu-Koillismaa12.5.2026Uimataito huolettaa Kainuussa ja Koillismaalla – uimakouluilla ja vesiturvallisuustyöllä vastataan tarpeeseenKesän kynnyksellä uimataito ja vesiturvallisuus nousevat ajankohtaisiksi Kainuu‑Koillismaalla. LähiTapiolan Arjen katsaus ‑kyselyn mukaan vain noin joka toinen alueen asukas luottaa uimataitoonsa, ja erityisesti lasten taitojen riittävyys huolettaa. Tähän tarpeeseen vastataan alueella muun muassa lasten uimakoululla ja vesiturvallisuuspäivällä.LähiTapiola Keski-Suomi11.5.2026Mieluummin turha hälytys, kuin huomaamatta jäänyt vahinko – Vesivahti turvaa kotiasiIsmo Vaiste oli lomalla Levillä, kun puhelimeen tullut Vesivahti-hälytys kertoi poikkeavasta vedenkulutuksesta kotona. Tällä kertaa syy oli auki jäänyt hana eikä vahinkoa ollut ehtinyt syntyä – mutta aiempi, pitkään piilossa ollut vesivuoto sai hälytyksen tuntumaan kaikkea muuta kuin turhalta.LähiTapiola Lappi10.5.202620 000 euron tuki kehittää Lapin sosiaali- ja terveysjärjestöjen toimintaa ja yhteistyötäLapin sosiaali- ja terveysturvayhdistys ry saa LähiTapiolalta 20 000 euron lahjoituksen, jolla tuetaan yhdistyksen työtä lappilaisten hyvinvoinnin hyväksi eri puolilla Lappia.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetÄänikuningattarien kisamatka toteutui LähiLahjoituksella – ”Hakekaa tekin mukaan”
Henkilöasiakkaan asiointi
Suosituimmat tuotteet
Edut ja kampanjat
Tietoa LähiTapiolasta
Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn