Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Länsi-Suomi18.5.2025

140-vuotias satsaa vesiturvallisuuteen – Paikalliset saavat päättää 20 uuden pelastusrenkaan sijainnit

LähiTapiola Länsi-Suomi lahjoittaa toimialueelleen 20 pelastusrengasta, joiden paikat määräytyvät yhtiön toimialueen asukkaiden ehdotuksien perusteella. Lahjoituksen taustalla on yhtiön huoli hukkumiskuolemista ja halu parantaa turvallisuutta vesistöjen läheisyydessä.
LähiTapiola Länsi-Suomi on jo aiemmin lahjoittanut toimialueelleen parisenkymmentä pelastusrengasta.

Muita ajankohtaisia asioita

LähiTapiola Keski-Suomi17.8.2026

Harrastusten kallistuminen huolestuttaa Keski-Suomessa – LähiTapiola Keski-Suomi lahjoittaa 100 000 euroa lasten ja nuorten harrastuksiin

Hintojen kallistuminen näkyy yhä useamman lapsen ja nuoren mahdollisuuksissa osallistua harrastuksiin. LähiTapiola Keski-Suomi vastaa tähän haasteeseen ja lahjoittaa jälleen perinteisessä LähiLahjoitus-kampanjassaan 100 000 euroa lasten ja nuorten harrastus- ja hyvinvointitoimintaan. Valtakunnallisesti LähiTapiola-yhtiöt lahjoittavat vuoden 2026 kampanjassa yli 1,3 miljoonaa euroa.
LähiTapiola Pirkanmaa12.8.2026

Mistä apu nouseviin harrastuskustannuksiin? – LähiLahjoitus mahdollistaa monenlaista harrastustoimintaa

Hintojen nousu on uhannut jo useamman vuoden ajan monien lapsiperheiden harrastusmahdollisuuksia. LähiTapiolan kyselyn mukaan joka kolmas kokee, että harrastamista on jouduttu vähentämään hintojen nousun myötä.
LähiTapiola Savo12.8.2026

Savossa turvallista koulutietä rakennetaan yhdessä jo vuosien kokemuksella

Savossa lapset palasivat koulutielle keskiviikkona. Liikenneturva, KalPa, KuPS ja Pohjois-Savon pelastuslaitos jalkautuivat kanssamme koulureittien riskipaikkoihin muistuttamaan, että lasten turvallinen koulumatka on yhteinen asia. Taustalla on vuosien aikana rakentunut yhteistyö, joka on kasvanut alueelliseksi turvallisuuden monitoimijaverkostoksi.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteet140-vuotias satsaa vesiturvallisuuteen – Paikalliset saavat päättää 20 uuden pelastusrenkaan sijainnit

Henkilöasiakkaan asiointi

Suosituimmat tuotteet

Edut ja kampanjat

Tietoa LähiTapiolasta

Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn