Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
Turvallisuus11.8.2023

Suomalaisten muuttokokemukset paljastuivat – Muistilista auttaa sujuvassa muutossa

Kaksi kolmesta suomalaisesta on muuttanut elämänsä aikana vähintään viidesti, selviää LähiTapiolan teettämästä kyselystä. Kokosimme muistilistan tulevien muuttojen tueksi.Tutustu ja osta

Ajankohtaista

Talous9.8.2026

Henkilöstörahastojen sijoituskulut kannattaa tarkistaa – ”pieneltä tuntuva ero voi syödä satoja tuhansia euroja pitkässä juoksussa”

Yhä useampi suomalainen palkansaaja kuuluu henkilöstörahastoon, mutta harvalla on näkymää sijoituskohteiden kuluihin. Tiesitkö, että sijoituskohteiden kulut voivat syödä kymmeniä tuhansia euroja vuodessa ja satoja tuhansia kymmenessä vuodessa?
Turvallisuus6.8.2026

Kansainvälinen kryptolompakkohuijausten aalto ei ole vaarantanut LähiTapiolan asiakkaiden tietoja

Tämänhetkisten tietojen perusteella LähiTapiolan verkkopalveluissa ei ole havaittu mitään ilmiöön liittyviä väärinkäytöksiä.
Talous30.7.2026

Joka neljäs nainen on kärsinyt taloudellista haittaa naisten terveyteen liittyvistä ongelmista ja sairauksista – sijoittajalle ilmiö paljastaa alipalvellun kasvumarkkinan

Naisten terveyteen liittyvät ongelmat ja sairaudet näkyvät monelle myös kukkarossa. LähiTapiolan Arjen katsaus ‑kyselyn mukaan joka neljäs nainen on kokenut niistä taloudellista haittaa. Pienituloisilla osuus on jopa 44 prosenttia. Salkunhoitajan mukaan ilmiö kertoo paitsi yhteiskunnallisesta ongelmasta, myös alipalvellusta kasvumarkkinasta, josta sijoittajankin kannattaisi kiinnostua.
Katso lisää ajankohtaisia
UutishuoneAjankohtaistaSuomalaisten muuttokokemukset paljastuivat – Muistilista auttaa sujuvassa muutossa

Henkilöasiakkaan asiointi

Suosituimmat tuotteet

Edut ja kampanjat

Tietoa LähiTapiolasta

Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn