Joka kymmenes kertoo kotona tai mökillä syttyneestä pienestä tulipalosta kyselyssä – kuudessa prosentissa tarvittiin palokunta paikalle
Kyselyssä* LähiTapiola Loimi-Hämeen alueella kaksitoista prosenttia kertoi kotona syttyneestä tulipalosta, jonka he saivat itse sammutettua. Samassa kyselyssä kuusi prosenttia vastaajista kertoi, että heidän kotona tai mökillä on sattunut tulipalo, jonka sammuttamiseen on tarvittu palokunta paikalle.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Pohjanmaa11.6.2026Uuden LähiTapiola Länsi-Suomen toimitusjohtajaksi kokkolalaislähtöinen Joel Sunabacka – ”Pelkkä ihan hyvä ei riitä”
Kokkolasta kotoisin oleva Joel Sunabacka on paitsi entinen pankinjohtaja ja ammattijalkapalloilija, myös yksi finanssialan nuorimmista toimitusjohtajista Suomessa. Vuodenvaihteesta alkaen hän johtaa Suomen uusinta vakuutusyhtiötä, josta tulee myös yksi valtakunnan suurimmista.LähiTapiola Länsi-Suomi11.6.2026Uuden LähiTapiola Länsi-Suomen toimitusjohtajaksi kokkolalaislähtöinen Joel Sunabacka – ”Pelkkä ihan hyvä ei riitä”
Kokkolasta kotoisin oleva Joel Sunabacka on paitsi entinen pankinjohtaja ja ammattijalkapalloilija, myös yksi finanssialan nuorimmista toimitusjohtajista Suomessa. Vuodenvaihteesta alkaen hän johtaa Suomen uusinta vakuutusyhtiötä, josta tulee myös yksi valtakunnan suurimmista. LähiTapiola Savo-Karjala11.6.2026Kulttuuri rakentaa alueen elinvoimaa – LähiTapiola Savo-Karjala tukee Savonlinnan Oopperajuhlia 20 000 eurolla
LähiTapiola Savo-Karjala on myöntänyt Savonlinnan Oopperajuhlien Kannatusyhdistys ry:lle 20 000 euron tuen Oopperajuhlien toiminnan kehittämiseen ja edistämiseen. Kulttuurin tukeminen on investointi, joka hyödyttää koko aluetta. Tapahtuman menestys näkyy myös paikallisten yritysten ja palveluiden arjessa.
Katso lisää tiedotteita
Uutishuone
Tiedotteet
Joka kymmenes kertoo kotona tai mökillä syttyneestä pienestä tulipalosta kyselyssä – kuudessa prosentissa tarvittiin palokunta paikalle