Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Uusimaa30.10.2024Välkky-suojatievaroittimia turvaamaan jalankulkijoita Kirkkonummen suojateilläLähiTapiola Uusimaa lahjoittaa liikenneturvallisuuskampanjan yhteydessä Välkky-suojatievaroittimia Uudellamaalla kolmelle paikkakunnalle. Syksyn 2024 aikana Välkkyjä asennetaan Kirkkonummelle, Porvooseen ja Järvenpäähän.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola VarainhoitoTalous5.2.2026Tiedote LähiTapiola High Yield ja LähiTapiola Eurooppa High Yield -rahastojen osuudenomistajilleLähiTapiola Savo-Karjala4.2.2026LähiTapiolan työturvallisuustuki mahdollisti nastakengät Muksulan päiväkodin henkilöstölleLähiTapiola tukee yritysasiakkaitaan turvallisemman työarjen rakentamisessa tarjoamalla työturvallisuustukea työturvallisuutta parantaviin investointeihin. Mikkeliläinen Muksulan päiväkoti on tuore esimerkki siitä, miten tuki voi näkyä konkreettisesti arjessa ja parantaa henkilöstön turvallisuutta. LähiTapiola Pääkaupunkiseutu2.2.2026Näillä keinoin voit välttää kaatumisen liukkailla keleilläLauhtuva sää voi tehdä jalankulkukelistä hyvin liukkaan. Kaatumistapaturmien määrä on tyypillisesti suurin talven alkukuukausina. Kokosimme keinoja, kuinka liukastumisia ja sitä myötä kipeitä tapaturmia voidaan ehkäistä.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetVälkky-suojatievaroittimia turvaamaan jalankulkijoita Kirkkonummen suojateilläHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn