Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Itä17.11.2024Oletko valmis, jos jää pettää? Jääturvallisuusharjoitus Iisalmessa kokosi ennakoijat yhteenIisalmessa Saukko-uimahallissa järjestettiin marraskuisena torstaina jääturvallisuusharjoitus, jossa osallistujat saivat koulutusta talvisten vesistöjen turvallisessa käytössä. Suomen Uimaopetus- ja Hengenpelastusliiton (SUH) ja LähiTapiola Idän yhdessä järjestämän harjoituksen tarkoituksena oli antaa osallistujille elintärkeitä selviytymistaitoja.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola VarainhoitoTalous5.2.2026Tiedote LähiTapiola High Yield ja LähiTapiola Eurooppa High Yield -rahastojen osuudenomistajilleLähiTapiola Savo-Karjala4.2.2026LähiTapiolan työturvallisuustuki mahdollisti nastakengät Muksulan päiväkodin henkilöstölleLähiTapiola tukee yritysasiakkaitaan turvallisemman työarjen rakentamisessa tarjoamalla työturvallisuustukea työturvallisuutta parantaviin investointeihin. Mikkeliläinen Muksulan päiväkoti on tuore esimerkki siitä, miten tuki voi näkyä konkreettisesti arjessa ja parantaa henkilöstön turvallisuutta. LähiTapiola Pääkaupunkiseutu2.2.2026Näillä keinoin voit välttää kaatumisen liukkailla keleilläLauhtuva sää voi tehdä jalankulkukelistä hyvin liukkaan. Kaatumistapaturmien määrä on tyypillisesti suurin talven alkukuukausina. Kokosimme keinoja, kuinka liukastumisia ja sitä myötä kipeitä tapaturmia voidaan ehkäistä.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetOletko valmis, jos jää pettää? Jääturvallisuusharjoitus Iisalmessa kokosi ennakoijat yhteenHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn