LähiTapiola Savo-Karjalan vuosi 2023: Asiakkaille maksetut korvaukset kasvoivat yli 20,6 %
LähiTapiola Savo-Karjala korvasi vuonna 2023 yli 18 000 vahinkoa. Ilmoitettujen vahinkojen määrä kasvoi kappaleissa lähes 11 % edelliseen vuoteen verrattuna. Yli 95 % korvaushakemuksista korvattiin ja yli 76 % sai ratkaisun vuorokauden kuluessa.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Keski-Suomi25.3.2026Korkealla, kuumassa ja kylmässä – aina turvallisesti
Jyväskylässä ja sen lähialueella toimiva Viken Pelti Oy on kokenut kattotöiden ja rakennuspeltitöiden ammattilainen. Yrityksessä työskentelee noin 30 henkilöä, joista parikymmentä on asentajia kentällä. Asentajat työskentelevät vaativissa ja riskialttiissa työympäristöissä, joissa työturvallisuuteen on kiinnitettävä erityistä huomiota. Työturvallisuus on yhteistyötä – LähiTapiola Keski-Suomi auttaa yritystä ennakoimaan vahinkoja.LähiTapiola Pääkaupunkiseutu23.3.2026Ei kevättä ilman punkkeja
Kun kevät koittaa ja ilma lämpenee, kömpivät myös punkit esiin talviuniltaan. LemmikkiTohtorien eläinlääkäri Tuuli antaa vinkit punkin pureman hoitoon ja punkkien torjuntaan.LähiTapiola Keski-Suomi23.3.2026Keskisuomalaisten autoille sattuu yllättävän usein – näin varmistat, että apu tulee yhdellä puhelinsoitolla
Keskisuomalaisen autoilijan arki on työmatkoja, harrastuskyytejä, pitkiä välimatkoja, roudan kurittamia teitä ja valppautta hämärässä tietä ylittäviä eläimiä kohtaan. Siksi autoilija tarvitsee turvan, joka kestää alueen todelliset olosuhteet.
Katso lisää tiedotteita
Uutishuone
Tiedotteet
LähiTapiola Savo-Karjalan vuosi 2023: Asiakkaille maksetut korvaukset kasvoivat yli 20,6 %
Asiointikielen vaihtaminen sulkee käynnissä olevan chat-keskustelun.