Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijat ja vastavalmistuneetAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola VarainhoitoTalous19.5.2024

LähiTapiola Pääomasijoitus VI -rahaston koko kasvoi ensimmäisessä suljennassa 238,2 miljoonaan euroon

Eurooppalaiseen ja yhdysvaltalaiseen Mid Market -kenttään sijoittavan LähiTapiola Pääomasijoitus VI -rahaston ensimmäinen suljenta pidettiin toukokuussa. Rahasto on laadussaan kuudennetta vuosikertaa ja sen varainkeruu jatkuu ensi vuoden puolelle. Lisää sijoittamisesta

Muita ajankohtaisia asioita

LähiTapiola Loimi-Häme6.10.2026

LähiTapiola Loimi-Hämeen toimitusjohtaja Timo Harju siirtyy LähiTapiola Palvelut Oy:n johtotehtäviin

LähiTapiola Loimi-Hämeen toimitusjohtaja Timo Harju on valittu johtamaan LähiTapiola Palvelut Oy:n Ryhmän liiketoiminnan ohjaus -yksikköä. Hän siirtyy uuteen tehtävään 5.4.2027 mennessä. LähiTapiola Loimi-Häme käynnistää uuden toimitusjohtajan rekrytoinnin välittömästi.
LähiTapiola Pirkanmaa6.10.2026

Jaksatko vetää itsesi ylös jäiden seasta toppavaatteet päällä? – jäälauttakiertue saapuu Tampereelle Tesoman uimahalliin 22.10.

Miten jäistä pääsee takaisin ylös, jos jää pettää alta? Entä miltä pelastautuminen tuntuu talvivaatteissa, saappaat jalassa tai sukset mukana? LähiTapiola Pirkanmaan mahdollistama ja yhteistyössä Suomen Uimaopetus- ja Hengenpelastusliiton (SUH) kanssa toteutettu suosittu jäälauttaharjoittelu saapuu jälleen Tampereelle.
LähiTapiola Pääkaupunkiseutu6.10.2026

Koiranpennun ensimmäiset viikot uudessa kodissa

LemmikkiTohtorien eläinlääkäri Linda kertoo, miten koiranpennun tuloon kannattaa valmistautua ja mitä uuden omistajan on hyvä huomioida pennun ensimmäisinä viikkoina.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola Pääomasijoitus VI -rahaston koko kasvoi ensimmäisessä suljennassa 238,2 miljoonaan euroon

Henkilöasiakkaan asiointi

Suosituimmat tuotteet

Edut ja kampanjat

Tietoa LähiTapiolasta

Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn