Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Länsi-Suomi14.2.2024LähiTapiola Länsi-Suomen vuosi 2023: Ennätysmäärä elämänturvaa – huipputuloksesta yli 60 miljoonaa länsisuomalaisille etuina ja korvauksinaEpävarmassa maailmantilanteessa paikallisten luottamus LähiTapiola Länsi-Suomea kohtaan kasvoi entisestään. Sekä yhtiön asiakasmäärä että asiakkaille maksettujen etujen ja korvausten määrä nousivat ennätystasolle. Kokonaistulos kasvoi 21,7 miljoonaan euroon hienon sijoitusvuoden myötä.
Autoja ajamassa 8-tiellä keväällä.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Henkiyhtiö10.12.2025Yhä useampi perhe hakee apua harrastuksiin – Hope ry tukee lasten harrastuksia lahjoituksen avullaHope ry kertoo, että harrastustukea on hakenut tänä vuonna ennätysmäärä. LähiTapiola Henkiyhtiön 20 000 euron lahjoitus auttaa monia lapsia harrastuksen pariin.LähiTapiola Länsi-Suomi7.12.2025LähiTapiola Länsi-Suomelta jättisatsaus opiskelijoihin: 50 000 euroa ja korkeakoulukumppanuusLähiTapiola Länsi-Suomi on avannut paikallisille opiskelijajärjestöille 50 000 euron lahjoitushaun opiskelijoiden hyvinvoinnin edistämiseksi. Samaan aikaan yhtiö aloittaa korkeakoulukumppanuuden Satakunnan ammattikorkeakoulun kanssa.LähiTapiola Pirkanmaa4.12.2025LähiTapiola Pirkanmaa järjesti huippusuosion saaneen luennon koirien iho- ja suolistosairauksista Kolmanneksella Pirkanmaan seudulla asuvista on lemmikki. Lemmikit muodostuvat päivä päivältä yhä tärkeämmiksi, mutta samalla omistajat ovat huolissaan riittävätkö rahat lemmikkien hoitoon. "Kutina kuriin ja vatsa kuntoon" asiantuntijaluennolla pureuduttiin koirien iho- ja suolisto-ongelmien ennaltaehkäisyyn.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola Länsi-Suomen vuosi 2023: Ennätysmäärä elämänturvaa – huipputuloksesta yli 60 miljoonaa länsisuomalaisille etuina ja korvauksinaHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn