Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Länsi-Suomi14.2.2024LähiTapiola Länsi-Suomen vuosi 2023: Ennätysmäärä elämänturvaa – huipputuloksesta yli 60 miljoonaa länsisuomalaisille etuina ja korvauksinaEpävarmassa maailmantilanteessa paikallisten luottamus LähiTapiola Länsi-Suomea kohtaan kasvoi entisestään. Sekä yhtiön asiakasmäärä että asiakkaille maksettujen etujen ja korvausten määrä nousivat ennätystasolle. Kokonaistulos kasvoi 21,7 miljoonaan euroon hienon sijoitusvuoden myötä.
Autoja ajamassa 8-tiellä keväällä.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Länsi-Suomi8.1.2026Hanneksesta tulossa uusi Lyly – Myrskyvahinkojen hintalappu kolminkertaistunut 10 vuodessaVuoden 2025 lopulla länsirannikkoa kurittanut Hannes-myrsky on LähiTapiola Länsi-Suomen arvioiden mukaan nousemassa tuhoiltaan vuoden 2024 Lylyn veroiseksi. Yhtiön vahinkotilastot paljastavat, että keskimääräinen myrskyvahinkokorvaus on vuosien saatossa moninkertaistunut.LähiTapiola Kainuu-Koillismaa6.1.2026Pakkaset paukkuvat Kainuussa ja Koillismaalla - suojaa omaisuutesiKainuussa ja Koillismaalla pakkaset paukkuvat ja kasvattavat riskiä putkien jäätymisestä ja vesivahingoista. Jo 15 asteen pakkanen voi pitkään jatkuessaan aiheuttaa putkirikkoja. Myös autot kaipaavat nyt erityistä huolenpitoa. Näiden ohjeiden avulla suojaat omaisuutesi ja toimit oikein mahdollisen vahingon sattuessa.LähiTapiola Lappi4.1.2026Liian kova lämmittäminen voi vaurioittaa tulisijaa ja aiheuttaa tulipalon vaaranVuoden alku on tarjoillut lappilaisille kireitä pakkassäitä. Lämmitä kiinteistön tulisijoja turvallisesti ja ohjeista se myös muille käyttäjille.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola Länsi-Suomen vuosi 2023: Ennätysmäärä elämänturvaa – huipputuloksesta yli 60 miljoonaa länsisuomalaisille etuina ja korvauksinaHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn