Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Länsi-Suomi14.2.2024LähiTapiola Länsi-Suomen vuosi 2023: Ennätysmäärä elämänturvaa – huipputuloksesta yli 60 miljoonaa länsisuomalaisille etuina ja korvauksinaEpävarmassa maailmantilanteessa paikallisten luottamus LähiTapiola Länsi-Suomea kohtaan kasvoi entisestään. Sekä yhtiön asiakasmäärä että asiakkaille maksettujen etujen ja korvausten määrä nousivat ennätystasolle. Kokonaistulos kasvoi 21,7 miljoonaan euroon hienon sijoitusvuoden myötä.
Autoja ajamassa 8-tiellä keväällä.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Länsi-Suomi31.10.2025Satakunnassa jo yli 10 000 nuorta on oppinut jotain, mitä moni aikuinenkaan ei osaaLähiTapiola Länsi-Suomen ja Punainen Risti Ensiavun järjestämiin ensiapukoulutuksiin on osallistunut vuodesta 2017 alkaen yli 10 000 länsisuomalaista viidesluokkalaista. Tuoreen barometrin mukaan kaikista suomalaisista ensiapukurssin käy vuosittain vain 1,8 prosenttia.LähiTapiola Pohjanmaa29.10.2025Uusia liikenneturvallisuustekoja valtatie 8:lleJo kolmatta vuotta peräkkäin LähiTapiola Pohjanmaa osallistuu hankkeeseen, jonka tavoitteena on parantaa liikenneturvallisuutta valtatie 8:lla. Tänä vuonna panostetaan entistä enemmän älykkäisiin riistavaroitusjärjestelmiin, joita on asennettu tien varrelle.LähiTapiola Pääkaupunkiseutu29.10.2025LähiTapiola Pääkaupunkiseudun LähiLahjoitus toteutettiin kolmatta kertaa – 200 000 € lahjoitukselle lähes 500 hakijaa Hintojen nousu heijastuu monien pääkaupunkiseudun lapsiperheiden harrastusmahdollisuuksiin. LähiLahjoituksen avulla LähiTapiola Pääkaupunkiseutu haluaa olla mukana tukemassa lasten ja nuorten hyvinvointia ja harrastustoimintaa.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola Länsi-Suomen vuosi 2023: Ennätysmäärä elämänturvaa – huipputuloksesta yli 60 miljoonaa länsisuomalaisille etuina ja korvauksinaHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn