LähiTapiola Länsi-Suomen lahjoitushakuun jälleen hakijaryntäys
LähiTapiola Länsi-Suomen 50 000 euron lahjoitushakuun tuli kuukaudessa yli 200 hakemusta eri yhdistyksiltä ympäri yhtiön toimialuetta. Tukea haettiin yhteensä yli 400 000 euroa. Satakunnan järjestökyselyn mukaan lahjoitusten merkitys yhdistysten rahoituksessa on kasvanut.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Keski-Suomi29.4.2026Mökkikausi käynnistyy Keski-Suomessa – asiantuntija muistuttaa turvallisuudesta
Aikainen kevät on saanut keskisuomalaiset mökkeilijät liikkeelle ja samalla korvaushakemukset alkavat jälleen lisääntyä. LähiTapiola Keski-Suomen korvauspäällikkö Maiju Matilaisen mukaan kevät ei tuo poikkeuksellista piikkiä vahinkoihin, mutta jo kauden alussa esiin nousevat erityisesti palo-, vuoto- ja myrskyvahingot. LähiTapiola Itä29.4.2026“Käyn vain nopeasti mökillä” – Kevään mökkipiipahduksilla on yllättäviä vahinkoriskejä
Talven jälkeen mökille mennään usein katsomaan, onko kaikki kunnossa tai tekemään pienet kevättoimet. Samalla kiire ja huolettomuus lisäävät vahinkojen riskiä. Maltti ja huolellisuus auttavat estämään hölmöjä vahinkoja.LähiTapiola VarainhoitoSijoittaminen28.4.2026LähiTapiola Varainhoito palkittiin Pohjoismaiden parhaana varainhoitotalona Lipper Fund Awardsissa
Lipper Fund Awards on palkinnut LähiTapiola Varainhoidon Pohjoismaiden parhaana varainhoitotalona pienten varainhoitoyhtiöiden kategoriassa. Lisäksi seitsemän Varainhoitokonsernin rahastoa valittiin parhaiksi omissa luokissaan. Riippumattomat palkinnot ovat osoitus laaja-alaisesta sijoitusosaamisesta.
Katso lisää tiedotteita
Uutishuone
Tiedotteet
LähiTapiola Länsi-Suomen lahjoitushakuun jälleen hakijaryntäys