Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Etelä-Pohjanmaa17.12.2023

LähiTapiola Etelä-Pohjanmaa lahjoitti 40 000 € MIELI Lakeuden mielenterveys ry:lle

Lahjoitus mahdollistaa eri ikäryhmien ryhmätoimintojen toteuttamisen Etelä-Pohjanmaalla. Eritoten nuoret ovat kohderyhmä, joihin halutaan panostaa ryhmätoiminnoilla mielen hyvinvoinnin edistämiseksi ja omien voimavarojen vahvistamiseksi. Lisäksi ikäihmisille ja työikäisille suunnataan ryhmiä aiheisiin, jotka haastavat elämän eri vaiheissa. Tärkeää on myös nykyisten vapaaehtoisten täydennyskoulutusten, ohjauksen ja tuen lisääminen, sekä uusien vapaaehtoisten rekrytoiminen.

Muita ajankohtaisia asioita

LähiTapiola Keski-Suomi28.8.2026

Keskisuomalaiset ovat huolissaan nuorten liikenneturvallisuudesta – vakavissa vahingoissa toistuvat samat virheet

LähiTapiolan kyselyn mukaan lähes kolme neljästä keskisuomalaisesta on huolissaan nuorten liikenneturvallisuudesta. Huoli näkyy myös vahinkotilastoissa: vakaville onnettomuuksille tyypillisiä tekijöitä ovat kokemattomuus, liian suuri tilannenopeus, yöaikainen ajo ja kyydissä olevat kaverit.
LähiTapiola Kiinteistövarainhoito26.8.2026

Vesa Eskoli jättää tehtävänsä LähiTapiola Kiinteistövarainhoidon toimitusjohtajana

LähiTapiola Kiinteistövarainhoito Oy:n toimitusjohtaja Vesa Eskoli on päättänyt jättää tehtävänsä. Väliaikaiseksi toimitusjohtajaksi on nimitetty LähiTapiola Kiinteistövarainhoidon kiinteistöjohtaja Reetta Räsänen.
LähiTapiola Etelä24.8.2026

Hyvä tulos vahvistaa LähiTapiola Etelän kykyä tuottaa elämänturvaa ja hyötyjä omistaja-asiakkaille

LähiTapiola Etelän alkuvuosi oli tuloksellisesti hyvä. Kasvanut liiketoiminta, vahinkojen määrän lasku ja myönteinen sijoitusmarkkinakehitys tukivat yhtiön menestystä ja vahvistivat sen asemaa alueellisena turvaajana. Tulos luo edellytyksiä pitkäjänteiselle asiakashyödylle ja alueelliselle vaikuttavuudelle.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola Etelä-Pohjanmaa lahjoitti 40 000 € MIELI Lakeuden mielenterveys ry:lle

Henkilöasiakkaan asiointi

Suosituimmat tuotteet

Edut ja kampanjat

Tietoa LähiTapiolasta

Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn