Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
15.1.2025

Sari Heinonen elected as new LocalTapiola President

Sari Heinonen (PhD (Economics and Business Administration)) has today been appointed as the new President of LocalTapiola Group. Ms Heinonen will start in her new position at the beginning of May 2025. Ms Heinonen (48) will move to LocalTapiola Group from her current role as Executive Vice President, Healthcare Services at Terveystalo. Her previous positions include serving as Chief Executive Officer of OP Life Assurance, and at OP Group she was in charge of retail customers.
LähiTapiolan uusi pääjohtaja Sari Heinonen.

Ajankohtaista

Ympäristö13.8.2026

Ilmasto-ohjelma auttaa muuttamaan sidosryhmien vaatimukset yrityksen kilpailueduksi

Jo lähes 900 suomalaista pk-yritystä on ollut mukana LähiTapiolan mahdollistamassa Ilmasto-ohjelmassa. Valtaosa osallistuneista yrityksistä toteaa, että ilmastotoimet ovat parantaneet niiden kilpailukykyä. Nyt mukaan haetaan 300 uutta yritystä vuoden 2027 Ilmasto-ohjelmaan.
Työelämä13.8.2026

Elokuu on työmatkapyöräilyn riskialtteimpia kuukausia – ”vauhti näkyy vahingoissa”

Työmatkojen kulkutavoista pyöräilijöille sattuu kaikista eniten tapaturmia juuri nyt elokuussa ja alkusyksystä. Useimmat tapaturmat johtuvat kiireestä ja liiallisista tilannenopeuksista, arvioivat LähiTapiolan ja Liikenneturvan asiantuntijat.
Talous9.8.2026

Henkilöstörahastojen sijoituskulut kannattaa tarkistaa – ”pieneltä tuntuva ero voi syödä satoja tuhansia euroja pitkässä juoksussa”

Yhä useampi suomalainen palkansaaja kuuluu henkilöstörahastoon, mutta harvalla on näkymää sijoituskohteiden kuluihin. Tiesitkö, että sijoituskohteiden kulut voivat syödä kymmeniä tuhansia euroja vuodessa ja satoja tuhansia kymmenessä vuodessa?
Katso lisää ajankohtaisia
UutishuoneAjankohtaistaSari Heinonen elected as new LocalTapiola President

Henkilöasiakkaan asiointi

Suosituimmat tuotteet

Edut ja kampanjat

Tietoa LähiTapiolasta

Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn