Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
Ympäristö16.8.2024300 pk-yritystä pääsee mukaan suosittuun ilmasto-ohjelmaan vuonna 2025 – haku auki 30.9. astiLähiTapiolan ilmastolahjoitus Keskuskauppakamarille on saanut jatkoa. Lahjoitus mahdollistaa jopa 300 ilmastotyötään aloittelevalle pk-yritykselle maksuttoman osallistumisen Keskuskauppakamarin ilmasto-ohjelmaan vuonna 2025.
Ajankohtaista
Turvallisuus16.10.2025Ajankohtaiset huijaus- ja tietojenkalasteluyritykset LähiTapiolan nimissäTällä sivulla tiedotamme asiakkaisiimme kohdistuvista vilpillisesti LähiTapiolan nimissä tehtävistä ajankohtaisista ja tietoomme tulleista huijaus- ja tietojenkalasteluyrityksistä.15.10.2025LähiTapiola Palvelut Oy:n Vakuutusliiketoiminnan palvelut -toiminnossa käynnistyvät muutosneuvottelutLähiTapiola Palvelut Oy:n Vakuutusliiketoiminnan palvelut -toiminto suunnittelee muutoksia toimintaansa sekä mahdollisia henkilöstövähennyksiä tuotannollisella perusteella. Taustalla vaikuttavat asiakaskäyttäytymisen ja asiointikanavien muutokset. Muutosneuvotteluiden tavoitteena on rakentaa muuttunutta asiakastarvetta parhaiten vastaava organisaatio.Osakemarkkinoiden keskittyminen15.10.2025Osakemarkkinoiden keskittymäriskit hälyttävät punaista – Salkunhoitajat näkevät aktiivisen sijoittamisen paluun Moni sijoittaja pohtii, tarjoavatko globaalit markkinaindeksit riittävää hajautusta. LähiTapiola Varainhoidon salkunhoitajat Jaakko Kinanen ja Perttu Hytönen arvioivat, että poikkeuksellisen pitkä ja äärikeskittynyt jakso on väistymässä ja käsillä on aktiivisen sijoittamisen uusi aikakausi.
Katso lisää ajankohtaisia
UutishuoneAjankohtaista300 pk-yritystä pääsee mukaan suosittuun ilmasto-ohjelmaan vuonna 2025 – haku auki 30.9. astiHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn