Talvi on tuloillaan – nyt on aika vaihtaa talvirenkaisiin
Talvi on tuloillaan ja marraskuun 1. päivästä lähtien autoilijoiden on käytettävä talvirenkaita, jos sää tai keli sitä edellyttää. On kuitenkin hyvä muistaa, että nastarenkaitakin saa käyttää myös talvirengaskauden (1.11.–31.3.) ulkopuolella, jos sää- tai keliolosuhteet sitä edellyttävät. Renkaat kannattaa joka tapauksessa vaihtaa hyvissä ajoin turvallisuussyiden lisäksi myös turhan stressin välttämiseksi.
Seligson & Co Rahastoyhtiö Oyj:n varsinainen yhtiökokous pidettiin 27.3.2026. LähiTapiola Loimi-Häme26.3.2026LähiTapiola Loimi-Häme tukee omaishoitajien jaksamista – 40 000 euron lahjoitus virkistystoimintaan
LähiTapiola Loimi-Häme on myöntänyt yhteensä 40 000 euron lahjoituksen toimialueensa omaishoitajayhdistyksille omaishoitajien virkistystoiminnan tukemiseen. LähiTapiola Lappi26.3.2026Yhteisöllisyys kasvaa Lapin korkeakouluissa LähiTapiolan tuella
LähiTapiolan mahdollistama rahoitus on edistänyt merkittävästi Lapin ammattikorkeakoulun ja Lapin yliopiston opiskelijoiden yhteisöllisyyttä ja hyvinvointia. Frendie PRO -pilotointi osoittaa, että uudenlaisille, matalan kynnyksen ratkaisuille on selkeä tarve korkeakouluympäristössä.
Katso lisää tiedotteita
Uutishuone
Tiedotteet
Talvi on tuloillaan – nyt on aika vaihtaa talvirenkaisiin