Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Kainuu-Koillismaa18.4.2024Sotkamolainen Janne Sirviö LähiTapiola Kainuu-Koillismaalle yritysasiakaspäälliköksiSotkamosta kotoisin oleva Janne Sirviö on valittu LähiTapiola Kainuu-Koillismaalle yritysasiakaspäälliköksi Kainuun alueelle 15.4.2024 alkaen.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Keski-Suomi25.1.2026Keskisuomalaiset huolissaan giljotiini-ilmiöstä – uusia Välkky-suojatievaroittimia asennettu maakuntaanLähiTapiola Keski-Suomi on sitoutunut lahjoittamaan alueelleen 30 000 euroa uusiin Välkky-suojatievaroittimiin. Viime vuoden lopulla maakuntaan asennettiin jo seitsemän uutta Välkkyä: Hankasalmelle ja Kangasniemelle kaksi laitetta kumpaankin sekä Jämsään, Äänekoskelle ja Saarijärvelle yksi. Välkkyjen asennuksia Keski-Suomen alueelle jatketaan tänä vuonna. Aiemmin Välkkyjä on lahjoitettu Jyväskylään kahdeksan kappaletta.LähiTapiola Pirkanmaa22.1.2026Lähes 450 000 € panostus pirkanmaalaisten turvallisuuteen ja hyvinvointiin Turvallisuuden ja hyvinvoinnin edistäminen ja vahinkojen ennaltaehkäisytyö on LähiTapiola Pirkanmaan vastuullisuustyön ytimessä. Vuonna 2025 toimialueen turvallisuuteen ja hyvinvointiin panostettiin lähes 450 000 €. LähiTapiola Länsi-Suomi22.1.2026”Valkoinen liukumiina” voi yllättää pian sinutkin – Yli puolet satakuntalaisista loukkaa itsensä liukastuessaanLiukastumiset ovat talvikuukausina yleisimpien vakuutusyhtiöiden korvaamien henkilövahinkojen joukossa. LähiTapiolan teettämän kyselyn mukaan yli 60 prosenttia satakuntalaisista loukkaa itsensä kaatuessaan. Hiljattain lämmennyt ja uudelleen kylmennyt sää lisäävät liukastumisriskiä merkittävästi.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetSotkamolainen Janne Sirviö LähiTapiola Kainuu-Koillismaalle yritysasiakaspäälliköksiHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn