Rovalan Nuoret ry:lle 30 000 eur lahjoitus Tyttöjen Talon ja Poikien Talon toimintaan
Rovalan Nuoret ry on poliittisesti ja uskonnollisesti sitoutumaton setlementtiliikkeen lapsi- ja nuorisotyön paikallisyhdistys, joka ylläpitää Rovaniemellä nuorille suunnattujen Tyttöjen Talon ja Poikien Talon toimintaa. LähiTapiola lahjoittaa 30 000 euroa Rovalan Nuoret ry:lle käytettäväksi toiminnan kehittämiseen.
Pitkät välimatkat ja kuumat kelit haastavat lomailijaa. Asiantuntija muistuttaa varautumisen merkityksestä kesän automatkoilla. Suurin osa tarkistaa ennen lomamatkaa renkaat ja öljyt, mutta unohtaa varautumisvälineet.LähiTapiola Itä29.6.2026Puhelimelle sattuu ja tapahtuu! Näin varaudut epäonneen
Lyhyt silmänräpäys – puhelin on pudonnut otteestasi ja näyttö on sirpaleina. Kuulostaako tutulta? Niin meistäkin. Siksi kokosimme vinkit, joilla selätät epäonnen hetket ja hassutkin sattumukset, joita puhelimille tapahtuu.LähiTapiola Keski-Suomi29.6.2026Pelastusrenkaita viedään rannoilta – LähiTapiola Keski-Suomi lahjoittaa tänä vuonna 13 uutta
LähiTapiola Keski-Suomi jatkaa vesiturvallisuuden parantamista lahjoittamalla tänä kesänä 13 pelastusrengasta eri puolille maakuntaa. Kahdeksan renkaista lahjoitetaan Jyväskylään, jossa aiempina vuosina lahjoitettuja renkaita on valitettavasti kadonnut rannoilta.
Katso lisää tiedotteita
Uutishuone
Tiedotteet
Rovalan Nuoret ry:lle 30 000 eur lahjoitus Tyttöjen Talon ja Poikien Talon toimintaan