Mikkelin tulvien tuhojen kartoittamisesta on pikkuhiljaa siirrytty korjausvaiheeseen
Syyskuun 3. päivänä Mikkeliä koetteli poikkeuksellisen raju ukkosmyrsky, joka aiheutti mittavia tulvavahinkoja keskustan alueella. Vastaavaa ei ole nähty viimeiseen 40 vuoteen ja vahinkojen arvioidaan nousevan useisiin miljooniin euroihin.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Pohjoinen7.10.2026
Jatkuvuus mielenterveystyössä on tärkeää – LähiTapiolalta merkittävä lahjoitus ODL:lle ja MIELI Oululle
LähiTapiola Pohjoinen ja LähiTapiola Henkivakuutusyhtiö lahjoittavat yhteensä 100 000 euroa ODL:n ja MIELI Oulun seudun mielenterveys ry:n toimintaan. Lahjoituksilla tuetaan helposti saavutettavan avun jatkuvuutta tilanteessa, jossa järjestöjen taloudellinen tilanne on epävarma. LähiTapiola Loimi-Häme6.10.2026
LähiTapiola Loimi-Hämeen toimitusjohtaja Timo Harju siirtyy LähiTapiola Palvelut Oy:n johtotehtäviin
LähiTapiola Loimi-Hämeen toimitusjohtaja Timo Harju on valittu johtamaan LähiTapiola Palvelut Oy:n Ryhmän liiketoiminnan ohjaus -yksikköä. Hän siirtyy uuteen tehtävään 5.4.2027 mennessä. LähiTapiola Loimi-Häme käynnistää uuden toimitusjohtajan rekrytoinnin välittömästi.LähiTapiola Pirkanmaa6.10.2026
Jaksatko vetää itsesi ylös jäiden seasta toppavaatteet päällä? – jäälauttakiertue saapuu Tampereelle Tesoman uimahalliin 22.10.
Miten jäistä pääsee takaisin ylös, jos jää pettää alta? Entä miltä pelastautuminen tuntuu talvivaatteissa, saappaat jalassa tai sukset mukana? LähiTapiola Pirkanmaan mahdollistama ja yhteistyössä Suomen Uimaopetus- ja Hengenpelastusliiton (SUH) kanssa toteutettu suosittu jäälauttaharjoittelu saapuu jälleen Tampereelle.
Katso lisää tiedotteita
Uutishuone
Tiedotteet
Mikkelin tulvien tuhojen kartoittamisesta on pikkuhiljaa siirrytty korjausvaiheeseen