Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Lappi28.7.2024LähiTapiola Lapilta pelastusrenkaat Jerisjärven, Kolarinsaaren ja Savukoskelle Kemijoen uimarantaanKun lämpimät säät houkuttelevat ihmisiä viettämään aikaa veden äärellä, hukkumiskuolemien määrä tavallisesti kasvaa. LähiTapiola Lappi on lahjoittanut kolme pelastusrengasta eri puolille Lappia vesiturvallisuuden edistämiseksi. Renkaiden paikat valikoituivat paikallisilta sosiaalisessa mediassa saatujen ehdotusten pohjalta.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Keski-Suomi19.3.2026Hakelämmitys pitää Korisevan tilan lämpimänä ja isännän liikkeessä Korisevan tilan isäntä Jukka Häkkinen Leppävedeltä luottaa arjessaan 60 kW:n hakelämpökattilaan, joka pitää noin 1500 kuutiometrin tilat tasaisen lämpiminä ympäri vuoden. Poltettava hake tulee omasta metsästä, mikä on Häkkisen mukaan paitsi kustannustehokasta myös hyvää vastapainoa tilan muulle työlle.LähiTapiola Keski-Suomi18.3.2026Maatilayrittäjän tukena arjessa – tutustu Markoon ja Olliin, LähiTapiola Keski-Suomen omiin maatila-asiantuntijoihinLähiTapiola Keski-Suomessa työskentelee kaksi maatila-asiantuntijaa, Marko Trast ja Olli Kauppinen, jotka ovat maatilayrittäjien tukena kaikissa vakuutusasioissa. Tutustu Markon ja Ollin tehtävään ja ajatuksiin maatilayrittäjien riskienhallinnasta. Jutun lopusta löydät asiantuntijoiden suorat yhteystiedot – ole rohkeasti yhteyksissä! LähiTapiola Pohjanmaa17.3.2026LähiTapiola Pohjanmaa sijoittaa Botnia Ventures Oy:n rahastoon – ”Luonnollinen jatkumo osana työtämme elinvoimaisen Pohjanmaan eteen” LähiTapiola Pohjanmaa sijoittaa 300 000 euroa Botnia Ventures Fund 1 -rahastoon. Yhtiön sijoituksen taustalla on vahva halu olla mukana mahdollistamassa ja tukemassa uusia kasvuyrityksiä Rannikko-Pohjanmaalla. Panostus on luonnollinen jatkumo yhtiön ja koko LähiTapiola-ryhmän viime aikojen toimenpiteitä Pohjanmaan ja Suomen kasvun vauhdittamiseksi.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola Lapilta pelastusrenkaat Jerisjärven, Kolarinsaaren ja Savukoskelle Kemijoen uimarantaanHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn