Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola LähiTapiola Vahinkovakuutus20.12.2024LähiTapiola Keskinäinen Vahinkoyhtiön korvauspalvelut-yksikön muutosneuvottelut ovat päättyneetLähiTapiola Keskinäinen Vahinkoyhtiön muutosneuvottelut Korvauspalvelut-yksikössä ovat päättyneet. Muutosneuvottelujen tuloksena henkilöstömäärä vähenee tuotannollisin perustein 9 henkilöllä. Muutosneuvotteluiden piirissä oli 118 työntekijää.
LähiTapiolan pääkonttorin aula Tapiolan Hohka -rakennuksessa.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Loimi-Häme5.5.2025Kysely: Joka viides kokenut ”läheltä piti” -palovahinkotilanteen kotona tai mökillä – ”jokainen sekunti on arvokas”Paloturvallisuus on tärkeää kaikkialla, erityisesti kotona, mökillä ja veneessä. Toimiva sammutin voi olla ratkaiseva tekijä palon alkuvaiheessa, jolloin se voi estää tulipalon leviämisen ja pelastaa omaisuutta sekä ihmishenkiä.LähiTapiola Länsi-Suomi5.5.2025Mökillä on syytä käytellä moottorisahaa jo nyt – Kaatunut puu syypää joka toiseen myrskyvahinkoon Myrskyt ovat aiheuttaneet vahinkoja joka kolmannen länsisuomalaisen kodissa, selviää LähiTapiolan tuoreesta kyselystä. Joka toisen vahingon syynä on kaatunut puu. Mökkikauden alku on asiantuntijan mukaan paras aika riskipuiden ennakoivalle kaatamiselle, mutta myös vaaran paikka itse tekevälle.LähiTapiola Pohjoinen4.5.2025"Ouluhallilta lähtiessä saa olla kyllä tarkkana liikenteessä” kertoo olympiaurheilija Toni KeränenKeihäänheittäjä Toni Keränen kuvailee Oulussa ajamista leppoisaksi, mutta kokee oululaisten kärsivän myös egoilusta ja näpäyttämisen tarpeesta. Pitkillä kisamatkoilla auto vaikuttaa myös urheilusuoritukseen ja tunnit autossa voi hyödyntää ammattiin liittyviä videoita kuunnellen. Eniten Keränen arvostaa autossaan ja vakuutuksessaan turvallisuutta sekä stressittömyyttä.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola Keskinäinen Vahinkoyhtiön korvauspalvelut-yksikön muutosneuvottelut ovat päättyneetHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn