Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Kainuu-Koillismaa18.9.2024LähiTapiola Kainuu-Koillismaa, Kajaanin Hokki sekä JunnuHokki järjestävät yhteistyössä Samalla puolella -koulukiertueenLähiTapiola Kainuu-Koillismaan, Kajaanin Hokin sekä Kajaanin JunnuHokin yhteistyössä järjestämä Samalla puolella -koulukiertue saapuu neljälle alakoululle Kajaaniin syys- ja lokakuun aikana. Kiertueen tarkoituksena on harjoitella ryhmätaitoja, puhua kiusaamisesta ja kannustaa liikunnan pariin.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Länsi-Suomi17.3.2026Satojen satakuntalaisten tuulilasit kärsivät lähiaikoina, kertovat tilastotTuulilasivahinkoja sattuu maalis–huhtikuussa noin 30 prosenttia keskimääräistä enemmän, selviää LähiTapiola Länsi-Suomen tilastoista. Vaurion nopealla korjauttamisella voi säästää satoja euroja erityisesti uudemmissa autoissa.LähiTapiola Pääkaupunkiseutu16.3.2026Tuulilasivahinkojen sesonki on nyt – rikkoontunut lasi kannattaa korjata hetiAutojen tuulilasivahingot lisääntyvät keväällä renkaista lentävien kivien ja nastojen vuoksi. Kiveniskemä kannattaa korjauttaa ennen kuin se laajenee halkeamaksi. LähiTapiola VarainhoitoTalous13.3.2026Sääntömuutos Seligson & Co Rahastoyhtiön hoitamien sijoitusrahastojen yhteisissä säännöissä Sääntömuutos ei edellytä osuudenomistajalta toimenpiteitä. Sääntömuutoksella ei ole vaikutusta rahastojen sijoituspolitiikkaan, palkkioihin tai kuluihin eikä muutoksesta aiheudu osuudenomistajalle veroseuraamuksia. Finanssivalvonta on hyväksynyt sijoitusrahastojen uudet yhteiset säännöt 5.3.2026 ja ne tulevat voimaan 16.4.2026.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola Kainuu-Koillismaa, Kajaanin Hokki sekä JunnuHokki järjestävät yhteistyössä Samalla puolella -koulukiertueenHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn