Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Itä10.9.2024LähiTapiola Itä lahjoitti omaishoitajien paikallisyhdistyksille Ylä-Savossa ja Pohjois-Karjalassa yhteensä 15 000 euroa.Paikallinen vakuutusyhtiö haluaa lahjoituksella edistää toiminta-alueensa ihmisten hyvinvointia ja osoittaa kiitoksensa arvokkaalle omaishoitotyölle. LähiTapiola Itä lahjoittaa kuudelle toiminta-alueellaan toimivalle omaishoitajien paikallisyhdistykselle yhteensä 15 000 euroa Pohjois-Karjalassa ja Ylä-Savossa.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Lappi26.3.2026Yhteisöllisyys kasvaa Lapin korkeakouluissa LähiTapiolan tuellaLähiTapiolan mahdollistama rahoitus on edistänyt merkittävästi Lapin ammattikorkeakoulun ja Lapin yliopiston opiskelijoiden yhteisöllisyyttä ja hyvinvointia. Frendie PRO -pilotointi osoittaa, että uudenlaisille, matalan kynnyksen ratkaisuille on selkeä tarve korkeakouluympäristössä.LähiTapiola Keski-Suomi25.3.2026Korkealla, kuumassa ja kylmässä – aina turvallisestiJyväskylässä ja sen lähialueella toimiva Viken Pelti Oy on kokenut kattotöiden ja rakennuspeltitöiden ammattilainen. Yrityksessä työskentelee noin 30 henkilöä, joista parikymmentä on asentajia kentällä. Asentajat työskentelevät vaativissa ja riskialttiissa työympäristöissä, joissa työturvallisuuteen on kiinnitettävä erityistä huomiota. Työturvallisuus on yhteistyötä – LähiTapiola Keski-Suomi auttaa yritystä ennakoimaan vahinkoja.LähiTapiola Pääkaupunkiseutu23.3.2026Ei kevättä ilman punkkeja Kun kevät koittaa ja ilma lämpenee, kömpivät myös punkit esiin talviuniltaan. LemmikkiTohtorien eläinlääkäri Tuuli antaa vinkit punkin pureman hoitoon ja punkkien torjuntaan.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola Itä lahjoitti omaishoitajien paikallisyhdistyksille Ylä-Savossa ja Pohjois-Karjalassa yhteensä 15 000 euroa.
Henkilöasiakkaan asiointi
Suosituimmat tuotteet
Edut ja kampanjat
Tietoa LähiTapiolasta
Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn