Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Lappi12.9.2024Lähes joka kolmas lappilainen jalankulkija on joutunut vaaratilanteeseen suojatiellä – Lahjoitamme Välkky-suojatievaroittimia liikenneturvallisuustekonaLähiTapiola Lappi lahjoittaa neljä Välkky-suojatievaroitinta vilkkumaan autoilijalle, kun jalankulkija on astumassa suojatielle. Lahjoitus on osa suurempaa, yli sadan suojatien turvaavaa liikenneturvallisuustekoamme, jonka tavoitteena on Välkkyjen avulla parantaa liikenneturvallisuutta ja ennaltaehkäistä suojatievahinkoja ympäri Suomen.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Keski-Suomi17.2.2026Pieni viesti, iso turva: Vesivahti valvoo, vaikka et olisi kotonaLähiTapiola Keski-Suomen hallintoneuvoston puheenjohtaja Kari Nyyssönen vietti vuodenvaihdetta perheensä kanssa mökillä Leppälahdessa, kun puhelimeen ilmestyi yllättävä ilmoitus. Kotona Vaajakoskella käytössä oleva Vesivahti oli rekisteröinyt poikkeuksellisen lämpötilan laskun.LähiTapiola Keski-Suomi17.2.2026Pakkasten hellittäessä putkistot joutuvat koetukselle – Juuri nyt on syytä olla tarkkanaKeski-Suomessa kovimmat pakkaset alkavat helpottaa, mutta sään lauhtuminen ei tarkoita hengähdystaukoa kiinteistöjen omistajille. Pakkasjakson jälkeiset lämpötilanvaihtelut voivat aiheuttaa putkistojen jäätymisiä, halkeamisia ja viiveellä ilmeneviä vuotovahinkoja.LähiTapiola Itä13.2.2026Nyt on aika kehittää vesipätevyyttä! Iisalmen uimahallilla vesiturvallisuuspäivä la 21.2. Iisalmessa järjestetään lauantaina 21.2. koko perheen vesiturvallisuuspäivä, jossa yhdistyvät jäistä pelastautumisen harjoittelu, lasten Wibit‑temppurata ja kaikenikäisille sopiva tieto vesillä liikkumisen turvallisuudesta. Tapahtuma järjestetään yhteistyössä LähiTapiola Idän, Suomen Uimaopetus‑ ja Hengenpelastusliiton (SUH) sekä Iisalmen Uimareiden kanssa. Supersuosittu jäälauttaharjoitus saapuu Iisalmeen vasta toista kertaa koskaan. Se tarjoaa mahdollisuuden harjoitella elintärkeitä taitoja turvallisesti ja ohjatusti.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähes joka kolmas lappilainen jalankulkija on joutunut vaaratilanteeseen suojatiellä – Lahjoitamme Välkky-suojatievaroittimia liikenneturvallisuustekonaHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn