”Rakkaus jalkapalloon voitti rötöstelyn” – lahjoitusvaroilla ennaltaehkäistään lasten ja nuorten syrjäytymistä
”Jos lapsi syystä tai toisesta lopettaa liikkumisen ja syrjäytyy, se on menetys koko yhteiskunnalle. Olemme auttaneet LähiTapiola Pääkaupunkiseudun ja muiden kumppaniemme lahjoitusvaroilla noin sataa lasta ja nuorta pysymään jalkapallon parissa. Kannustava yhteisöllisyys ja joukkuetaidot kantavat pitkälle elämässä”, HJK ry:n toiminnanjohtaja Timo Muurinen sanoo.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Pääkaupunkiseutu16.3.2026Tuulilasivahinkojen sesonki on nyt – rikkoontunut lasi kannattaa korjata heti
Autojen tuulilasivahingot lisääntyvät keväällä renkaista lentävien kivien ja nastojen vuoksi. Kiveniskemä kannattaa korjauttaa ennen kuin se laajenee halkeamaksi. LähiTapiola VarainhoitoTalous13.3.2026Sääntömuutos Seligson & Co Rahastoyhtiön hoitamien sijoitusrahastojen yhteisissä säännöissä
Sääntömuutos ei edellytä osuudenomistajalta toimenpiteitä. Sääntömuutoksella ei ole vaikutusta rahastojen sijoituspolitiikkaan, palkkioihin tai kuluihin eikä muutoksesta aiheudu osuudenomistajalle veroseuraamuksia. Finanssivalvonta on hyväksynyt sijoitusrahastojen uudet yhteiset säännöt 5.3.2026 ja ne tulevat voimaan 16.4.2026. LähiTapiola VarainhoitoTalous13.3.2026Sääntömuutos Erikoissijoitusrahasto LähiTapiola Sijoituskiinteistöt -rahaston säännöissä
Sääntömuutos ei edellytä osuudenomistajalta toimenpiteitä. Sääntömuutoksella ei ole vaikutusta rahastojen sijoituspolitiikkaan, palkkioihin tai kuluihin eikä muutoksesta aiheudu osuudenomistajalle veroseuraamuksia. Säännöt tulevat voimaan 16.4.2026.
Katso lisää tiedotteita
Uutishuone
Tiedotteet
”Rakkaus jalkapalloon voitti rötöstelyn” – lahjoitusvaroilla ennaltaehkäistään lasten ja nuorten syrjäytymistä
Asiointikielen vaihtaminen sulkee käynnissä olevan chat-keskustelun.