Vakuutusyhtiön asiantuntija varoittaa: ”Riski metsästysvahingoille on suurin kauden alussa”
Metsästyskausi alkoi vesilintujen osalta sunnuntaina 20.8. LähiTapiola Länsi-Suomen asiantuntija muistuttaa, että metsällä kävijän on syytä varautua monenlaisiin vahinkoihin.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Kiinteistövarainhoito26.8.2026
Vesa Eskoli jättää tehtävänsä LähiTapiola Kiinteistövarainhoidon toimitusjohtajana
LähiTapiola Kiinteistövarainhoito Oy:n toimitusjohtaja Vesa Eskoli on päättänyt jättää tehtävänsä. Väliaikaiseksi toimitusjohtajaksi on nimitetty LähiTapiola Kiinteistövarainhoidon kiinteistöjohtaja Reetta Räsänen.LähiTapiola Etelä24.8.2026
Hyvä tulos vahvistaa LähiTapiola Etelän kykyä tuottaa elämänturvaa ja hyötyjä omistaja-asiakkaille
LähiTapiola Etelän alkuvuosi oli tuloksellisesti hyvä. Kasvanut liiketoiminta, vahinkojen määrän lasku ja myönteinen sijoitusmarkkinakehitys tukivat yhtiön menestystä ja vahvistivat sen asemaa alueellisena turvaajana. Tulos luo edellytyksiä pitkäjänteiselle asiakashyödylle ja alueelliselle vaikuttavuudelle.LähiTapiola VarainhoitoTalous20.8.2026
Sulautuminen ei edellytä osuudenomistajilta toimenpiteitä. Finanssivalvonta on hyväksynyt sulautumissuunnitelman ja antanut rahastojen sulautumiselle täytäntöönpanoluvan. Sulautumisen voimaantulopäivä on 25.9.2026.
Katso lisää tiedotteita
Uutishuone
Tiedotteet
Vakuutusyhtiön asiantuntija varoittaa: ”Riski metsästysvahingoille on suurin kauden alussa”