Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola PirkanmaaTurvallisuus29.3.2023

Osaatko elvyttää? Kyselyn mukaan joka toinen pirkanmaalainen osaa - Tärkeimmät ensiaputaidot ovat 112 ja rohkeus mennä auttamaan

LähiTapiola Pirkanmaa järjestää tänäkin vuonna Sankarikoulutuksia 1 000 viidesluokkalaiselle yhteistyössä Punainen Risti Ensiavun kanssa. Viime vuonna Pirkanmaan kouluista mukaan osallistui 20 koulua.

Muita ajankohtaisia asioita

LähiTapiola Lappi23.7.2026

Kukkolankoskella siirretään paikallista kulttuuriperintöä uusille sukupolville

Kukkolankosken osakaskunta haluaa pitää lippousperinteen elävänä siirtämällä siihen liittyviä taitoja ja perinnetietoa nuorille käytännön tekemisen kautta. LähiTapiola Lappi tukee työtä 1000 euron lahjoituksella osana paikallista vastuullisuustyötään.
LähiTapiola Lappi22.7.2026

Punkit, hyönteisten pistot ja kyyt kuuluvat kesäluonnon riskeihin – ennakointi suojaa ihmisiä ja lemmikkejä

Kesäluonnon pienetkin yllätykset voivat vaatia nopeaa reagointia, kun liikkeellä ollaan koko perheen voimin. Punkit, pistävät hyönteiset, kyyt ja lemmikin yllättävät kohtaamiset esimerkiksi rupisammakon kanssa kannattaa huomioida jo ennen reissuun lähtöä.
LähiTapiola Lappi19.7.2026

Jääkö koti tyhjilleen loman ajaksi? Naapuri voi olla paras turvaväline

Lomakausi jättää koteja tyhjilleen. LähiTapiola Lappi muistuttaa, että kodin turvallisuus ei ole vain lukkojen ja hälyttimien varassa. Myös naapuriapu voi ehkäistä murtoja ja auttaa havaitsemaan muut vahingot ajoissa.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetOsaatko elvyttää? Kyselyn mukaan joka toinen pirkanmaalainen osaa - Tärkeimmät ensiaputaidot ovat 112 ja rohkeus mennä auttamaan

Henkilöasiakkaan asiointi

Suosituimmat tuotteet

Edut ja kampanjat

Tietoa LähiTapiolasta

Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn