Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
Elämänturva23.1.2023LähiTapiola Länsi-Suomi satsaa jälleen nuoriin – Paikalliset harrastustoimijat saavat ehdottaa, miten 50 000 euron lahjoituspotti jaetaanVastikkeeton lahjoituskokonaisuus kohdennetaan länsisuomalaisten lasten ja nuorten harrastustoimintaan. Paikalliset yhdistykset ja järjestöt saavat ehdottaa tukikohteita 23.1.–17.2.2023. Lahjoitusten saajat julkistetaan maaliskuun alussa.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Pirkanmaa4.12.2025LähiTapiola Pirkanmaa järjesti huippusuosion saaneen luennon koirien iho- ja suolistosairauksista Kolmanneksella Pirkanmaan seudulla asuvista on lemmikki. Lemmikit muodostuvat päivä päivältä yhä tärkeämmiksi, mutta samalla omistajat ovat huolissaan riittävätkö rahat lemmikkien hoitoon. "Kutina kuriin ja vatsa kuntoon" asiantuntijaluennolla pureuduttiin koirien iho- ja suolisto-ongelmien ennaltaehkäisyyn. LähiTapiola Uusimaa4.12.2025Vaihteleva sää lisää liukastumisen riskiä – teetkö tämän arkisen virheen?Liukastumiset ovat talvikuukausina yleisimpien vakuutusyhtiöiden korvaamien henkilövahinkojen joukossa. Usein liukastumistapaturmat tapahtuvat kotipihassa tai muuten tutuissa paikoissa, joissa niitä ei odota.LähiTapiola Keski-Suomi3.12.2025Luonto tuo voimaa ikääntyvien arkeen – LähiTapiola Keski-Suomi lahjoittaa 50 000 euroa IkiOma Ikä ry:lleIkiOma Ikä ry:n iso hankerahoitus on päättymässä alkuvuodesta, ja toiminnan jatko on ollut epävarmaa. LähiTapiola Keski-Suomi päätti auttaa yhdistystä ja lahjoittaa 50 000 euroa yhdistyksen toiminnan jatkumisen turvaamiseksi. Lahjoitus tehdään niihin tarkoitetusta rahastosta, jota kartutetaan yhtiön tuloksellisina vuosina.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola Länsi-Suomi satsaa jälleen nuoriin – Paikalliset harrastustoimijat saavat ehdottaa, miten 50 000 euron lahjoituspotti jaetaanHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn