Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola PohjoinenTurvallisuus6.1.2022

Toimi nyt, etteivät pakkasen jälkeen pauku putket – estä jäätyminen näillä vinkeillä

Suomen talviin kuuluu, että lämpötilat saattavat vaihdella rajusti lyhyellä aikavälillä, mikä laittaa talotekniikan koetukselle. Etenkin vesiputket ovat alttiita lämpötilan heilahtelujen aiheuttamille vahingoille. Omalla toiminnalla voi kuitenkin estää haavereiden syntymistä.

Muita ajankohtaisia asioita

LähiTapiola Etelä24.8.2026

Hyvä tulos vahvistaa LähiTapiola Etelän kykyä tuottaa elämänturvaa ja hyötyjä omistaja-asiakkaille

LähiTapiola Etelän alkuvuosi oli tuloksellisesti hyvä. Kasvanut liiketoiminta, vahinkojen määrän lasku ja myönteinen sijoitusmarkkinakehitys tukivat yhtiön menestystä ja vahvistivat sen asemaa alueellisena turvaajana. Tulos luo edellytyksiä pitkäjänteiselle asiakashyödylle ja alueelliselle vaikuttavuudelle.
LähiTapiola VarainhoitoTalous20.8.2026

Asiakastiedote: Sijoitusrahasto LähiTapiola 2025 sulautuu LähiTapiola Korkomaailma Sijoitusrahastoon 25.9.2026

Sulautuminen ei edellytä osuudenomistajilta toimenpiteitä. Finanssivalvonta on hyväksynyt sulautumissuunnitelman ja antanut rahastojen sulautumiselle täytäntöönpanoluvan. Sulautumisen voimaantulopäivä on 25.9.2026.
LähiTapiola Lappi19.8.2026

Ensimmäinen pesällinen voi tehdä kalliit vahingot – ilmalukko voi yllättää lämmittäjän

Sateinen elokuu voi houkutella lappilaisia lämmittämään takkoja ja uuneja jo ennen varsinaista lämmityskautta. Kesän jäljiltä käyttämättömänä ollut tulisija ja savuhormi ovat usein kylmiä ja kosteita, joten hormin vetoa kannattaa auttaa jo ennen sytyttämistä. Ensimmäinen pesällinen on silti syytä polttaa maltilla, jotta savuvahingoilta ja hormivaurioilta vältyttäisiin.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetToimi nyt, etteivät pakkasen jälkeen pauku putket – estä jäätyminen näillä vinkeillä

Henkilöasiakkaan asiointi

Suosituimmat tuotteet

Edut ja kampanjat

Tietoa LähiTapiolasta

Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn