Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
Terveys12.11.2021Tästä lääkärit varoittavat – huippu-urheilija Mia palasi flunssan jälkeen liian nopeasti treenaamaan kovaaMia Åstrand, 20, pelasi käsipalloa korkeimmalla sarjatasolla. Haaveet maajoukkuemenestyksestä ja huippu-urheilijan ura kariutuivat flunssan jälkitautina puhjenneeseen vaikeaan sydänlihastulehdukseen syksyllä 2019. Lääkärin mukaan sydänlihastulehduksen voi välttää muutamalla selkeällä neuvolla.
kuva ulkoilevasta Mia Astrandista
Ajankohtaista
Turvallisuus19.11.2025Ajankohtaiset huijaus- ja tietojenkalasteluyritykset LähiTapiolan nimissäTällä sivulla tiedotamme asiakkaisiimme kohdistuvista vilpillisesti LähiTapiolan nimissä tehtävistä ajankohtaisista ja tietoomme tulleista huijaus- ja tietojenkalasteluyrityksistä. Voit ilmoittaa uusista LähiTapiolan nimissä lähetetyistä huijausviesteistä tai -soitoista meille osoitteessa tietoturva@lahitapiola.fi.Globaali talousmurros19.11.2025 Maailmantalous jakautuu blokkeihin – mitä se tarkoittaa sijoittajalle ja kuluttajalle?Talouden blokkiutuminen ei ole vain suurvaltojen nokittelua, vaan muutos voi näkyä myös kuluttajahintojen nousuna ja sijoitusmarkkinoiden heilahteluna. LähiTapiola Varainhoidon pääekonomisti Jari Järvinen kertoo, miten sijoittajan kannattaa navigoida uudessa epävarmuuden ajassa. Maa- ja metsätalous18.11.2025Maatilan koneet suojaan säältä, mutta ei minne tahansaTalven jo kolkutellessa ovella on viimeistään nyt hyvä aika saada maatilan koneet ja kalusto säältä suojaan. Paloriskin kannalta sillä on kuitenkin väliä, missä traktoreita ja muita moottorityökoneita säilyttää.
Katso lisää ajankohtaisia
UutishuoneAjankohtaistaTästä lääkärit varoittavat – huippu-urheilija Mia palasi flunssan jälkeen liian nopeasti treenaamaan kovaaHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn