Vuosi 2024 oli torjuntavoitto kiinteistömarkkinoilla – Kiinteistöjen arvonlasku näyttää pysähtyneen
Suomen kiinteistömarkkinoilla on nähty viime vuosina haastavia aikoja, mutta nyt markkinoilla on havaittavissa merkkejä paremmasta. LähiTapiola Vaihtoehtorahastojen salkunhoitajan Antti Lahtisen mukaan korkojen lasku on tuonut helpotusta markkinoille, ja arvonlasku on pysähtynyt.
Seligson & Co Rahastoyhtiö Oyj:n varsinainen yhtiökokous pidettiin 27.3.2026. LähiTapiola Loimi-Häme26.3.2026LähiTapiola Loimi-Häme tukee omaishoitajien jaksamista – 40 000 euron lahjoitus virkistystoimintaan
LähiTapiola Loimi-Häme on myöntänyt yhteensä 40 000 euron lahjoituksen toimialueensa omaishoitajayhdistyksille omaishoitajien virkistystoiminnan tukemiseen. LähiTapiola Lappi26.3.2026Yhteisöllisyys kasvaa Lapin korkeakouluissa LähiTapiolan tuella
LähiTapiolan mahdollistama rahoitus on edistänyt merkittävästi Lapin ammattikorkeakoulun ja Lapin yliopiston opiskelijoiden yhteisöllisyyttä ja hyvinvointia. Frendie PRO -pilotointi osoittaa, että uudenlaisille, matalan kynnyksen ratkaisuille on selkeä tarve korkeakouluympäristössä.
Katso lisää tiedotteita
Uutishuone
Tiedotteet
Vuosi 2024 oli torjuntavoitto kiinteistömarkkinoilla – Kiinteistöjen arvonlasku näyttää pysähtyneen