Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijat ja vastavalmistuneetAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola PohjoinenTurvallisuus17.4.2023

Kyselyn mukaan joka toinen pohjois- ja keskipohjalainen osaa elvyttää

LähiTapiola järjestää tänä vuonna Sankarikoulutuksia 10 000 viidesluokkalaiselle yhteistyössä Punainen Risti Ensiavun kanssa. Pohjois- ja Keski-Pohjanmaan kouluista mukaan on tähän mennessä ilmoittautunut 332 viidesluokkalaista.

Muita ajankohtaisia asioita

LähiTapiola Keski-Suomi24.9.2026

Oletko jo löytänyt tämän helmen Petäjävedeltä? Tampinkierrokselle rakennetaan esteetöntä polkua

Petäjäveden tunnetulle Tampinkierrokselle rakennetaan esteettömämpää reittiosuutta, jotta yhä useampi pääsisi nauttimaan luonnosta turvallisesti. LähiTapiola Keski-Suomi tukee kunnostustöitä lahjoituksella, jonka avulla katetaan hankkeen kone- ja materiaalikustannuksia.
LähiTapiola VarainhoitoTalous24.9.2026

Tiedote LähiTapiola Reaalikorko ja LähiTapiola Pitkäkorko -rahastojen osuudenomistajille

Sijoitusrahasto LähiTapiola Reaalikorko aiotaan sulauttaa Sijoitusrahasto LähiTapiola Pitkäkorko -rahastoon.
LähiTapiola Pirkanmaa17.9.2026

Metsä kutsui kuudesluokkalaisia – ”Tää on tosi kiva päivä!”

Suomen Metsäyhdistys ja Suomen 4H-liitto ovat toteuttaneet tänä syksynä kivaa tekemistä metsässä kuudesluokkalaisille. Kaikki kuutoset metsään -hankkeen mahdollistavat Suomen Metsäsäätiön 500 000 euron rahoitus ja LähiTapiolan 400 000 euron lahjoitus.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetKyselyn mukaan joka toinen pohjois- ja keskipohjalainen osaa elvyttää

Henkilöasiakkaan asiointi

Suosituimmat tuotteet

Edut ja kampanjat

Tietoa LähiTapiolasta

Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn