Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
Turvallisuus14.10.2022Sähkönsäästövimma voi aiheuttaa Satakunnassa lähes 20 000 vaaran paikkaa – moni mökki jää talvella kylmäksiKallistunut energia on saanut satakuntalaiset pohtimaan sähkön säästökohteita. Moni suunnittelee mökin lämmityksen laskemista tai jopa lopettamista koko talveksi, mikä voi johtaa vuotovahinkojen määrän kasvuun. Asiantuntijan mukaan ennakoimalla voi välttyä ikäviltä yllätyksiltä.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Pohjoinen1.4.2026Estejuoksija Topi Raitanen: ”Kun vahinko sattuu, nopeus ratkaisee”Huippu-urheilijan arki rakentuu pitkäjänteisestä harjoittelusta, kehon kuuntelusta ja tarkasta suunnittelusta. Kun matkalle osuu loukkaantumisia, suunnitelmat voivat kuitenkin muuttua hetkessä. Sen on saanut kokea myös estejuoksija Topi Raitanen, jonka viime vuodet ovat pitäneet sisällään fyysisiä ja henkisiä haasteita sekä samalla tärkeitä oppeja.LähiTapiola Loimi-Häme31.3.2026Raju törmäys rinteessä pysäytti – matkavakuutus varmisti hoidon ilman viivytyksiäLevin rinteessä sattunut yhteentörmäys muutti hämeenlinnalaisen Matleenan hiihtolomasuunnitelmat. Vahinko osoitti, miten merkittävä turva ja mielenrauhan tuoja matkavakuutus voi olla yllättävässä tilanteessa.LähiTapiola Lappi30.3.2026Keväinen irtosora lisää kiveniskemiä – autoilijoilta vaaditaan tarkkaavaisuutta ja sopivaa turvaväliäKevään edetessä kiveniskemien määrä lisääntyy selvästi, kun lumen alta paljastuva sora jää pyörimään ajoradalle.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetSähkönsäästövimma voi aiheuttaa Satakunnassa lähes 20 000 vaaran paikkaa – moni mökki jää talvella kylmäksi
Henkilöasiakkaan asiointi
Suosituimmat tuotteet
Edut ja kampanjat
Tietoa LähiTapiolasta
Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn