Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
Turvallisuus20.7.2022

Käsisammutin voi pelastaa miljoonavahingoilta – Silti suhteellisen tuntematon apu palotilanteessa

LähiTapiolan teettämän tutkimuksen mukaan kotitalouksia uhkaavista vahingoista ja onnettomuuksista huolestuttavat eniten tulipalo tai muut palovahingot. Vaikka palovahinkoihin on varauduttu hyvin, edelleen vain vähemmistö omistaa käsisammuttimen tai hallitsee sen käytön.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Keski-Suomi3.6.2026LähiTapiola Keski-Suomen toimistojen aukioloajat laajenevat Jyväskylässä ja ÄänekoskellaLähiTapiola Keski-Suomen palvelu paranee Jyväskylässä ja Äänekoskella, sillä toimistojen aukioloaikoja laajennettiin 1.6. alkaen.LähiTapiola Pohjanmaa2.6.2026Länsirannikon LähiTapioloiden fuusiolle sinetti – ”Kiltti jätti” saa nimekseen LähiTapiola Länsi-SuomiLähiTapiola Länsi-Suomen ja LähiTapiola Pohjanmaan fuusio on hyväksytty molempien yhtiöiden yhtiökokouksissa. Uusi, Suomen suurimpien joukkoon kipuava vakuutusyhtiö aloittaa toimintansa vuoden 2027 alusta. Päätös uuden yhtiön toimitusjohtajasta tehdään viikolla 24. LähiTapiola Länsi-Suomi2.6.2026Länsirannikon LähiTapioloiden fuusiolle sinetti – ”Kiltti jätti” saa nimekseen LähiTapiola Länsi-SuomiLähiTapiola Länsi-Suomen ja LähiTapiola Pohjanmaan fuusio on hyväksytty molempien yhtiöiden yhtiökokouksissa. Uusi, Suomen suurimpien joukkoon kipuava vakuutusyhtiö aloittaa toimintansa vuoden 2027 alusta. Päätös uuden yhtiön toimitusjohtajasta tehdään viikolla 24.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetKäsisammutin voi pelastaa miljoonavahingoilta – Silti suhteellisen tuntematon apu palotilanteessa
Henkilöasiakkaan asiointi
Suosituimmat tuotteet
Edut ja kampanjat
Tietoa LähiTapiolasta
Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn