Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
Turvallisuus20.7.2022

Käsisammutin voi pelastaa miljoonavahingoilta – Silti suhteellisen tuntematon apu palotilanteessa

LähiTapiolan teettämän tutkimuksen mukaan kotitalouksia uhkaavista vahingoista ja onnettomuuksista huolestuttavat eniten tulipalo tai muut palovahingot. Vaikka palovahinkoihin on varauduttu hyvin, edelleen vain vähemmistö omistaa käsisammuttimen tai hallitsee sen käytön.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Loimi-Häme10.6.2026LähiTapiola Loimi-Hämeen hallituksen uudeksi puheenjohtajaksi valittiin Miia AntinLähiTapiola Loimi-Hämeen hallintoneuvosto on valinnut 9.6.2026 pitämässään kokouksessa tradenomi, HHJ Miia Antinin yhtiön hallituksen puheenjohtajaksi. Antin seuraa tehtävässä pitkäaikaista puheenjohtajaa Markku Äijälää, joka jäi tehtävästä eläköitymisensä vuoksi.LähiTapiola Kainuu-Koillismaa10.6.2026LähiTapiola Kainuu-Koillismaa tuki Syntiniemen esteettömän luontovirkistysalueen toteutusta 35 000 eurollaSotkamon kirkonkylälle on valmistunut uusi esteetön luontovirkistysalue Syntiniemi, jonka toteutusta LähiTapiola Kainuu-Koillismaa on tukenut 35 000 eurolla. Hanke tuo luonnon entistä saavutettavammaksi ja tukee samalla arvokkaan perinnebiotoopin säilymistä.LähiTapiola Etelä-Pohjanmaa10.6.2026LähiTapiola Etelä-Pohjanmaan hallitus uudistuu – uusi puheenjohtaja ja kolme uutta jäsentäLähiTapiola Etelä-Pohjanmaan hallitus uudistuu merkittävästi: yhtiö sai kolme uutta hallituksen jäsentä ja valitsi keskuudestaan uuden puheenjohtajan.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetKäsisammutin voi pelastaa miljoonavahingoilta – Silti suhteellisen tuntematon apu palotilanteessa
Henkilöasiakkaan asiointi
Suosituimmat tuotteet
Edut ja kampanjat
Tietoa LähiTapiolasta
Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn