Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
Talous14.6.2022LähiTapiola Yhteiskuntakiinteistöt Suomi Ky on ostamassa Lahden sote-keskuksenPäivät-Hämeen hyvinvointialueella toimivan sote-keskuksen myyjänä toimii Lahden kaupunki ja päävuokralaisena on Päijät-Hämeen hyvinvointiyhtymä.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Keski-Suomi23.3.2026Keskisuomalaisten autoille sattuu yllättävän usein – näin varmistat, että apu tulee yhdellä puhelinsoitollaKeskisuomalaisen autoilijan arki on työmatkoja, harrastuskyytejä, pitkiä välimatkoja, roudan kurittamia teitä ja valppautta hämärässä tietä ylittäviä eläimiä kohtaan. Siksi autoilija tarvitsee turvan, joka kestää alueen todelliset olosuhteet.LähiTapiola Keski-Suomi23.3.2026LähiTapiola Keski-Suomen järjestämät laskettelupäivät keräsivät kehujaLähiTapiola Keski-Suomi järjestää talvikaudella suosittuja laskettelupäiviä yhteistyössä keskisuomalaisten hiihtokeskusten kanssa. Tapahtumat tarjoavat omistaja-asiakkaille ilmaiset lasketteluliput ohjelmineen. Tänä vuonna laskettelutapahtumat järjestettiin aurinkoisessa säässä Himoksella 15.3. ja Riihivuoressa 22.3.LähiTapiola Pääkaupunkiseutu22.3.2026Akkujen lataaminen huolettaa harvoin, vaikka paloriski on todellinenVahinkojen ennaltaehkäisyn kannalta olennaista on ladata laitteita vain valvottuna ja viedä vanhat akut ja paristot kierrätyspisteisiin.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola Yhteiskuntakiinteistöt Suomi Ky on ostamassa Lahden sote-keskuksenHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn