Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Pohjanmaa13.1.2025Tarvitsetko hinausta? Muista soittaa LähiTapiolan HätäpalveluunKaikkiin LähiTapiolan henkilöasiakkaiden kaskovakuutuksiin sisältyy Hätäpalvelu, joka takaa nopean ja asiantuntevan avun ympäri vuorokauden, jos joudut onnettomuuteen tai kohtaat muita haasteita tien päällä. Hätäpalvelun kautta saat apua muun muassa auton hinauksen ja teknisten ongelmien kanssa.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Pirkanmaa4.12.2025LähiTapiola Pirkanmaa järjesti huippusuosion saaneen luennon koirien iho- ja suolistosairauksista Kolmanneksella Pirkanmaan seudulla asuvista on lemmikki. Lemmikit muodostuvat päivä päivältä yhä tärkeämmiksi, mutta samalla omistajat ovat huolissaan riittävätkö rahat lemmikkien hoitoon. "Kutina kuriin ja vatsa kuntoon" asiantuntijaluennolla pureuduttiin koirien iho- ja suolisto-ongelmien ennaltaehkäisyyn. LähiTapiola Uusimaa4.12.2025Vaihteleva sää lisää liukastumisen riskiä – teetkö tämän arkisen virheen?Liukastumiset ovat talvikuukausina yleisimpien vakuutusyhtiöiden korvaamien henkilövahinkojen joukossa. Usein liukastumistapaturmat tapahtuvat kotipihassa tai muuten tutuissa paikoissa, joissa niitä ei odota.LähiTapiola Keski-Suomi3.12.2025Luonto tuo voimaa ikääntyvien arkeen – LähiTapiola Keski-Suomi lahjoittaa 50 000 euroa IkiOma Ikä ry:lleIkiOma Ikä ry:n iso hankerahoitus on päättymässä alkuvuodesta, ja toiminnan jatko on ollut epävarmaa. LähiTapiola Keski-Suomi päätti auttaa yhdistystä ja lahjoittaa 50 000 euroa yhdistyksen toiminnan jatkumisen turvaamiseksi. Lahjoitus tehdään niihin tarkoitetusta rahastosta, jota kartutetaan yhtiön tuloksellisina vuosina.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetTarvitsetko hinausta? Muista soittaa LähiTapiolan HätäpalveluunHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn