Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijat ja vastavalmistuneetAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Varsinais-SuomiTyöelämä9.11.2023

Sitouta ja palkitse tehokkaasti ryhmäeläkevakuutuksella

Moni yritys kärsii työvoimapulasta ja kilpailu osaajista on kovaa. Kriittisen avainhenkilön lähteminen voi halvaannuttaa yrityksen toimintaa. Olennainen osa työntekijän sitouttamista on motivoiva ja kannustava palkitsemisjärjestelmä. Ryhmäeläkevakuutus on yritykselle tehokas työkalu sitouttamiseen ja palkitsemiseen.
VS Markus Kauppila

Muita ajankohtaisia asioita

LähiTapiola Keski-Suomi24.9.2026

Oletko jo löytänyt tämän helmen Petäjävedeltä? Tampinkierrokselle rakennetaan esteetöntä polkua

Petäjäveden tunnetulle Tampinkierrokselle rakennetaan esteettömämpää reittiosuutta, jotta yhä useampi pääsisi nauttimaan luonnosta turvallisesti. LähiTapiola Keski-Suomi tukee kunnostustöitä lahjoituksella, jonka avulla katetaan hankkeen kone- ja materiaalikustannuksia.
LähiTapiola VarainhoitoTalous24.9.2026

Tiedote LähiTapiola Reaalikorko ja LähiTapiola Pitkäkorko -rahastojen osuudenomistajille

Sijoitusrahasto LähiTapiola Reaalikorko aiotaan sulauttaa Sijoitusrahasto LähiTapiola Pitkäkorko -rahastoon.
LähiTapiola Pirkanmaa17.9.2026

Metsä kutsui kuudesluokkalaisia – ”Tää on tosi kiva päivä!”

Suomen Metsäyhdistys ja Suomen 4H-liitto ovat toteuttaneet tänä syksynä kivaa tekemistä metsässä kuudesluokkalaisille. Kaikki kuutoset metsään -hankkeen mahdollistavat Suomen Metsäsäätiön 500 000 euron rahoitus ja LähiTapiolan 400 000 euron lahjoitus.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetSitouta ja palkitse tehokkaasti ryhmäeläkevakuutuksella

Henkilöasiakkaan asiointi

Suosituimmat tuotteet

Edut ja kampanjat

Tietoa LähiTapiolasta

Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn