Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Kainuu-Koillismaa6.9.2023LähiTapiola Kainuu-Koillismaa lahjoittaa käyttörahastostaan yhteensä 100.000 € yleishyödyllisille toimijoilleLähiTapiola -ryhmän elämänturvastrategian mukaisesti LähiTapiola Kainuu-Koillismaa haluaa olla vaikuttamassa vastuullisesti asiakkaidensa  lähielinpiirissä ja lahjoittaa käyttörahastostaan 100.000 euroa yleishyödyllisiin tarkoituksiin.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola VarainhoitoTalous13.3.2026Sääntömuutos Seligson & Co Rahastoyhtiön hoitamien sijoitusrahastojen yhteisissä säännöissä Sääntömuutos ei edellytä osuudenomistajalta toimenpiteitä. Sääntömuutoksella ei ole vaikutusta rahastojen sijoituspolitiikkaan, palkkioihin tai kuluihin eikä muutoksesta aiheudu osuudenomistajalle veroseuraamuksia. Finanssivalvonta on hyväksynyt sijoitusrahastojen uudet yhteiset säännöt 5.3.2026 ja ne tulevat voimaan 16.4.2026. LähiTapiola VarainhoitoTalous13.3.2026Sääntömuutos Erikoissijoitusrahasto LähiTapiola Sijoituskiinteistöt -rahaston säännöissä Sääntömuutos ei edellytä osuudenomistajalta toimenpiteitä. Sääntömuutoksella ei ole vaikutusta rahastojen sijoituspolitiikkaan, palkkioihin tai kuluihin eikä muutoksesta aiheudu osuudenomistajalle veroseuraamuksia. Säännöt tulevat voimaan 16.4.2026. LähiTapiola Varainhoito13.3.2026Sijoitusrahastojen Seligson & Co Tropico LatAm ja Sijoitusrahasto LähiTapiola Kehittyvät Markkinat osuudenomistajilleSijoitusrahasto Seligson & Co Tropico LatAm sulautuu Sijoitusrahasto LähiTapiola Kehittyvät Markkinat Sijoitusrahastoon 22.4.2026. Sulautuminen ei edellytä osuudenomistajilta toimenpiteitä.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola Kainuu-Koillismaa lahjoittaa käyttörahastostaan yhteensä 100.000 € yleishyödyllisille toimijoilleHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn