LähiTapiola Länsi-Suomen uusittu Porin toimisto avautuu asiakkaille – Toimitusjohtaja Aakula: ”Olemme ja pysymme paikallisesti läsnä”
LähiTapiola Länsi-Suomen tuorein satsaus toimistoverkostoon tuo 4.9. alkaen sekä asiakkaiden että henkilöstön käyttöön modernit, viihtyisät ja energiatehokkaat tilat. Yhtiön toimitusjohtaja korostaa paikallisten toimijoiden merkitystä koko Satakunnan elinvoiman varmistajina.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Itä13.1.2026LähiTapiola Itä lahjoitti 100 000 euroa ikääntyneiden asumis- ja paloturvallisuuden parantamiseen
LähiTapiola Itä on lahjoittanut yhteiskuntavastuurahastostaan 100 000 euroa ikääntyneiden kotona asumisen asumis- ja paloturvallisuuden parantamiseen Pohjois-Karjalassa. Rahoitus kohdistuu vuoden 2026 aikana tehtäviin hankintoihin ja koulutuksiin, kuten palovaroittimien, sammutuspeitteiden ja nostotuolien hankintoihin sekä ammattilaisten kouluttamiseen paloriskien tunnistamiseksi ja asumisturvallisuuden edistämiseksi.LähiTapiola Uusimaa11.1.2026Lämmin kiitos omistaja-asiakkaillemme vuodesta 2025!
Haluamme kiittää yli 80 000 omistaja-asiakastamme kuluneesta vuodesta ja toivottaa tervetulleiksi kaikki uudet 8 862 asiakastamme, jotka ovat liittyneet paikallisen vakuutusyhtiön omistajiksi. Saat LähiTapiola Uusimaasta turvaa arkeesi, ja valitsemalla paikallisen teet alueestamme elinvoimaisemman.LähiTapiola Lappi11.1.2026Liukastumistapaturmat ovat talvikuukausina yksi yleisimmistä vakuutusyhtiöiden korvaamista henkilövahingoista
Pitkistä talvista huolimatta nastakenkien tai liukuesteiden käyttö on Lapissa muuta maata harvinaisempaa. Useimmiten nastakengät löytyvät lappilaisnaisilta, mutta ne jäävät miehiä herkemmin käyttämättä. Liukastumiset ovat yksi yleisimmistä talvikuukausien tapaturmista ja yleisin työmatkatapaturma.
Katso lisää tiedotteita
Uutishuone
Tiedotteet
LähiTapiola Länsi-Suomen uusittu Porin toimisto avautuu asiakkaille – Toimitusjohtaja Aakula: ”Olemme ja pysymme paikallisesti läsnä”
Asiointikielen vaihtaminen sulkee käynnissä olevan chat-keskustelun.