Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola SavoTurvallisuus10.8.2023Savossa tempaistiin turvallisen koulutien puolestaTien ylitykset ovat usein lasten koulumatkojen vaarallisin paikka. Koulujen alkaessa kuopiolaisten kuljettajien huomio haluttiin kiinnittää suojatiekäyttäytymiseen. Jalkauduime suojateille KalPan, Kuopion VPK:n sekä Liikenneturvan kanssa.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola VarainhoitoTalous13.3.2026Sääntömuutos Seligson & Co Rahastoyhtiön hoitamien sijoitusrahastojen yhteisissä säännöissä Sääntömuutos ei edellytä osuudenomistajalta toimenpiteitä. Sääntömuutoksella ei ole vaikutusta rahastojen sijoituspolitiikkaan, palkkioihin tai kuluihin eikä muutoksesta aiheudu osuudenomistajalle veroseuraamuksia. Finanssivalvonta on hyväksynyt sijoitusrahastojen uudet yhteiset säännöt 5.3.2026 ja ne tulevat voimaan 16.4.2026. LähiTapiola VarainhoitoTalous13.3.2026Sääntömuutos Erikoissijoitusrahasto LähiTapiola Sijoituskiinteistöt -rahaston säännöissä Sääntömuutos ei edellytä osuudenomistajalta toimenpiteitä. Sääntömuutoksella ei ole vaikutusta rahastojen sijoituspolitiikkaan, palkkioihin tai kuluihin eikä muutoksesta aiheudu osuudenomistajalle veroseuraamuksia. Säännöt tulevat voimaan 16.4.2026. LähiTapiola Varainhoito13.3.2026Sijoitusrahastojen Seligson & Co Tropico LatAm ja Sijoitusrahasto LähiTapiola Kehittyvät Markkinat osuudenomistajilleSijoitusrahasto Seligson & Co Tropico LatAm sulautuu Sijoitusrahasto LähiTapiola Kehittyvät Markkinat Sijoitusrahastoon 22.4.2026. Sulautuminen ei edellytä osuudenomistajilta toimenpiteitä.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetSavossa tempaistiin turvallisen koulutien puolestaHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn