Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola PohjoinenTurvallisuus6.6.2023Tahalliset liikenteenvaarantamiset kiusana Pohjois- ja Keski-PohjanmaallaLähiTapiolan Arjen katsaus -kyselyn perusteella erilaiset liikenteen tahalliset vaarantamiset ovat Pohjois- ja Keski-Pohjanmaan liikennekulttuurissa arkipäivää. Lähes 60 % vastaajista on todistanut kuskina tai kyydissä ollessaan vaarallista ohitusta, ja puolella on kokemusta tarpeettomasta perässä roikkumisesta.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola VarainhoitoTalous13.3.2026Sääntömuutos Seligson & Co Rahastoyhtiön hoitamien sijoitusrahastojen yhteisissä säännöissä Sääntömuutos ei edellytä osuudenomistajalta toimenpiteitä. Sääntömuutoksella ei ole vaikutusta rahastojen sijoituspolitiikkaan, palkkioihin tai kuluihin eikä muutoksesta aiheudu osuudenomistajalle veroseuraamuksia. Finanssivalvonta on hyväksynyt sijoitusrahastojen uudet yhteiset säännöt 5.3.2026 ja ne tulevat voimaan 16.4.2026. LähiTapiola VarainhoitoTalous13.3.2026Sääntömuutos Erikoissijoitusrahasto LähiTapiola Sijoituskiinteistöt -rahaston säännöissä Sääntömuutos ei edellytä osuudenomistajalta toimenpiteitä. Sääntömuutoksella ei ole vaikutusta rahastojen sijoituspolitiikkaan, palkkioihin tai kuluihin eikä muutoksesta aiheudu osuudenomistajalle veroseuraamuksia. Säännöt tulevat voimaan 16.4.2026. LähiTapiola Varainhoito13.3.2026Sijoitusrahastojen Seligson & Co Tropico LatAm ja Sijoitusrahasto LähiTapiola Kehittyvät Markkinat osuudenomistajilleSijoitusrahasto Seligson & Co Tropico LatAm sulautuu Sijoitusrahasto LähiTapiola Kehittyvät Markkinat Sijoitusrahastoon 22.4.2026. Sulautuminen ei edellytä osuudenomistajilta toimenpiteitä.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetTahalliset liikenteenvaarantamiset kiusana Pohjois- ja Keski-PohjanmaallaHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn