Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola LappiTurvallisuus31.5.2023Punkit ovat levinneet yhä ylemmäs Lappiin – pohjoisinkaan kolkka ei ole säästynytPunkkikausi on tänä keväänä käynnistynyt vilkkaana myös Lapissa. Punkkeja on aiempina vuosina esiintynyt etenkin Simon ja Kemin alueella, mutta nyt punkkihavaintoja on ilmoitettu runsaasti myös Torniosta ja Rovaniemeltä. Jos punkki pääsee tarttumaan iholle, tärkeintä on säilyttää maltti, mutta poistaa punkki iholta nopeasti.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola VarainhoitoTalous13.11.2025LähiTapiola Pääomasijoitus VI Ky -rahasto ylitti tavoitteensa ja kasvoi yli 400 miljoonaan euroonLähiTapiola Pääomasijoitus VI Ky -rahasto kasvoi viimeisessä sulkemisessa yli tavoitekoon ja saavutti Suomen mittakaavassa poikkeuksellisen 428 miljoonaa euroa. Seuraavaksi varainkeruuvuorossa on uusi LähiTapiola Velkasijoitus IV -rahasto.LähiTapiola Pirkanmaa12.11.2025Rengassesonki tuo tullessaan yllättävän määrän loukkaantumisia Renkaidenvaihtosesonki on jälleen käynnissä. Vuosittain puhutaan autoille sattuvista vahinkotilanteista, kun esimerkiksi tunkkia käytetään väärin. Usein kuitenkin unohtuu, että renkaiden vaihtoon liittyy todellisia tapaturmariskejä erityisesti silloin, kun renkaat ovat raskaita tai niitä säilytetään hankalissa paikoissa.LähiTapiola Kainuu-Koillismaa12.11.2025LähiTapiola Kainuu-Koillismaa lahjoittaa 9 200 € MLL:n Kainuun piirin ja paikallisyhdistysten PesäkolotoimintaanLähiTapiola Kainuu-Koillismaa tukee perheiden hyvinvointia lahjoittamalla 9 200 euroa Mannerheimin Lastensuojeluliiton (MLL) Kainuun piirille sekä MLL:n Kuhmon, Lehtikankaan, Paltamon, Sotkamon ja Suomussalmen paikallisyhdistyksille.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetPunkit ovat levinneet yhä ylemmäs Lappiin – pohjoisinkaan kolkka ei ole säästynytHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn