Kyselyn mukaan joka toinen pohjois- ja keskipohjalainen osaa elvyttää
LähiTapiola järjestää tänä vuonna Sankarikoulutuksia 10 000 viidesluokkalaiselle yhteistyössä Punainen Risti Ensiavun kanssa. Pohjois- ja Keski-Pohjanmaan kouluista mukaan on tähän mennessä ilmoittautunut 332 viidesluokkalaista.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Pirkanmaa11.4.2026LähiTapiolalta 40 000 euron lahjoitus nuorten kesätyöllistämiseen
LähiTapiola Pirkanmaa lahjoitti yhdessä LähiTapiola Keskinäinen Henkivakuutusyhtiön kanssa 40 000 euroa Tampereen seurakunnille nuorten kesätyöllistämiseen. Lahjoituksella Tampereen seurakunnat voi tarjota kesätöitä noin 30 nuorelle jo sovitun 200 nuoren lisäksi. Kaikki tehtäviin valittavat ovat 18–25-vuotiaita. LähiTapiola Savo-Karjala8.4.2026LähiTapiola Savo-Karjala Mikkelin Musiikkijuhlien 2026 pääyhteistyökumppaniksi
LähiTapiola Savo-Karjala ja Mikkelin Musiikkijuhlat syventävät yhteistyötään: LähiTapiola Savo-Karjala toimii festivaalin pääyhteistyökumppanina vuonna 2026. Pitkäjänteinen yhteistyö laajenee sekä näkyvyyden että yhteisten tapahtumien osalta ja tukee Mikkelin seudun kulttuurielämää ja elinvoimaa.LähiTapiola HenkiyhtiöTalous7.4.2026LähiTapiolan tavoitevuosirahastot – helppo tie elinkaarisijoittamiseen
Säästämisen ja sijoittamisen tavoitteet liittyvät usein tiettyyn tulevaisuuden ajankohtaan, kuten eläköitymiseen tai muuhun merkittävään taloudelliseen hetkeen. Tavoitevuosirahastot on luotu helpottamaan juuri näiden tavoitteiden saavuttamista.
Katso lisää tiedotteita
Uutishuone
Tiedotteet
Kyselyn mukaan joka toinen pohjois- ja keskipohjalainen osaa elvyttää