Rahastoluokittaja Morningstar myönsi tunnustuksen LähiTapiola ja Seligson & Co –osakerahastoille -Seligson & Co:n palkittiin parhaana rahastotalona osakevarainhoidon sarjassa
Rahastoluokittaja Morningstar on valinnut LähiTapiola-ryhmään kuuluvan Seligson & Co Rahastoyhtiön parhaaksi rahastotaloksi osakevarainhoidon sarjassa. Palkinto on osa Morningstarin Awards 2023 -kilpailua.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Keski-Suomi6.7.2026Yli sata pelastusliiviä keskisuomalaisiin uimahalleihin tukemaan vesiturvallisuutta ja uimaopetusta
LähiTapiola Keski-Suomi lahjoittaa pelastusliivejä kaikille alueensa kunnallisille uimahalleille. Määrät vaihtelevat hallien tarpeiden mukaan, mutta yhteensä liivejä lahjoitetaan yli sata kappaletta. Lahjoitusidea lähti liikkeelle muutaman uimahallin omasta toiveesta. Vesiturvallisuus on tärkeä teema Keskisuomessa. Liivejä toivottiin esimerkiksi tukemaan uimaopetustoimintaa. LähiTapiola Pohjanmaa5.7.2026“Eihän sitä koskaan tiedä – siksi halusin mieluummin olla valmistautunut”
Pietarsaarelainen vaikuttaja Paulina Åkerholm, joka on juuri saanut kolmannen lapsensa, tietää, ettei kaikkeen voi valmistautua. Joihinkin asioihin voi kuitenkin vaikuttaa – ja se voi tuoda yllättävän paljon mielenrauhaa.LähiTapiola Itä3.7.2026LähiTapiola Idän lipunmetsästys sai joensuulaiset liikkeelle!
Perjantaina 3.7. Joensuun keskusta heräsi eloon, kun kaupunkilaiset osallistuivat LähiTapiola Idän lipunmetsästykseen. Jaossa oli 4 lippua monen joensuulaisen kesän kohokohtaan, Ilosaarirockiin. Lipunmetsästäjiä oli liikkeellä noin sata ja lipunmetsästys keräsi sosiaalisessa mediassa tuhansien ihmisten huomion.
Katso lisää tiedotteita
Uutishuone
Tiedotteet
Rahastoluokittaja Morningstar myönsi tunnustuksen LähiTapiola ja Seligson & Co –osakerahastoille -Seligson & Co:n palkittiin parhaana rahastotalona osakevarainhoidon sarjassa