Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Pohjanmaa19.12.2022Pohjanmaa: Annika Tidström hallintoneuvostojen puheenjohtajien puheenjohtajaksiAnnika Tidström on toiminut LähiTapiola Pohjanmaan hallintoneuvoston puheenjohtajana vuodesta 2018. Hänet on nyt myös valittu kaikkien LähiTapiola-yhtiöiden hallintoneuvostojen 19 puheenjohtajan puheenjohtajaksi. Hän tulee hoitamaan tehtävää seuraavat kaksi vuotta, 2023-2024.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Pohjanmaa4.3.2026”Jokainen haluaa lapselleen parasta” – siksi Charlotta valitsi vauvavakuutuksenKun Charlotta odotti toista lastaan, moni asia tuntui tutulta. Samalla tietoisuus oli suurempi kuin ensimmäisellä kerralla – siitä, kuinka haavoittuvainen uusi elämä voi olla ja kuinka tärkeää on, että turva on kunnossa. LähiTapiola Pääkaupunkiseutu4.3.2026LähiTapiola Pääkaupunkiseutu on April Jazz-festivaalin 40. juhlavuoden pääyhteistyökumppaniLähiTapiola Pääkaupunkiseutu ja April Jazz aloittavat yhteistyön vuoden 2026 festivaalilla. Kumppanuudella halutaan tukea ennen kaikkea paikallista kulttuuritoimintaa.LähiTapiola Länsi-Suomi3.3.2026Henkivakuutusta käytetään Satakunnassa miljoonilla vuodessa – Mutta ei niin kuin saatat kuvitellaHenkivakuutuksesta maksettiin vuonna 2024 korvauksia yli 9 miljoonaa euroa, selviää LähiTapiola Länsi-Suomen tilastoista. Vastoin yleistä uskomusta maksetut korvaukset liittyvät useimmiten positiivisiin muutoksiin elämäntilanteessa, kertoo porilaisasiantuntija Topi Kortesmäki.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetPohjanmaa: Annika Tidström hallintoneuvostojen puheenjohtajien puheenjohtajaksiHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn