Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Pohjanmaa19.12.2022

Pohjanmaa: Annika Tidström hallintoneuvostojen puheenjohtajien puheenjohtajaksi

Annika Tidström on toiminut LähiTapiola Pohjanmaan hallintoneuvoston puheenjohtajana vuodesta 2018. Hänet on nyt myös valittu kaikkien LähiTapiola-yhtiöiden hallintoneuvostojen 19 puheenjohtajan puheenjohtajaksi. Hän tulee hoitamaan tehtävää seuraavat kaksi vuotta, 2023-2024.

Muita ajankohtaisia asioita

LähiTapiola Keski-Suomi17.8.2026

Harrastusten kallistuminen huolestuttaa Keski-Suomessa – LähiTapiola Keski-Suomi lahjoittaa 100 000 euroa lasten ja nuorten harrastuksiin

Hintojen kallistuminen näkyy yhä useamman lapsen ja nuoren mahdollisuuksissa osallistua harrastuksiin. LähiTapiola Keski-Suomi vastaa tähän haasteeseen ja lahjoittaa jälleen perinteisessä LähiLahjoitus-kampanjassaan 100 000 euroa lasten ja nuorten harrastus- ja hyvinvointitoimintaan. Valtakunnallisesti LähiTapiola-yhtiöt lahjoittavat vuoden 2026 kampanjassa yli 1,3 miljoonaa euroa.
LähiTapiola Vellamo10.8.2026

Kattava vakuutusturva tukee NP Housukaupan kasvua ja uusia aluevaltauksia

NP Housukaupan yli satavuotinen historia rakentuu rohkealle uudistumiselle, laadukkaille tuotteille ja vahvoille juurille. Paikallinen vakuutuskumppani LähiTapiola Vellamo auttaa varmistamaan, että vakuutusturva pysyy mukana yrityksen kehityksessä ja muuttuvissa tarpeissa.
LähiTapiola Kainuu-Koillismaa6.8.2026

LähiTapiola Kainuu-Koillismaa mukana ennallistamassa Tipasjoen virtavesiä

LähiTapiola Kainuu-Koillismaa on tukenut 10 000 eurolla Tipasojan osakaskunnan toteuttamaa hanketta, jossa historiallinen Louhikosken pato on purettu ja Tipasjoen sekä Lontanjoen virtavesiä ennallistetaan Sotkamossa. Hankkeen tavoitteena on palauttaa vesistöjen luonnollisia elinympäristöjä ja edistää erityisesti uhanalaisen järvitaimenen mahdollisuuksia lisääntyä luontaisesti.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetPohjanmaa: Annika Tidström hallintoneuvostojen puheenjohtajien puheenjohtajaksi

Henkilöasiakkaan asiointi

Suosituimmat tuotteet

Edut ja kampanjat

Tietoa LähiTapiolasta

Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn