Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Pohjanmaa19.12.2022Pohjanmaa: Annika Tidström hallintoneuvostojen puheenjohtajien puheenjohtajaksiAnnika Tidström on toiminut LähiTapiola Pohjanmaan hallintoneuvoston puheenjohtajana vuodesta 2018. Hänet on nyt myös valittu kaikkien LähiTapiola-yhtiöiden hallintoneuvostojen 19 puheenjohtajan puheenjohtajaksi. Hän tulee hoitamaan tehtävää seuraavat kaksi vuotta, 2023-2024.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Etelä-Pohjanmaa21.1.2026Hannes-myrsky aiheutti miljoonien vahingot – LähiTapiola Etelä-Pohjanmaalle historian suurin myrskyvahinkoLähiTapiola Etelä-Pohjanmaan historian suurin myrskyvahinko kirjattiin joulukuun 2025 lopulla, kun Hannes-myrsky runteli maakuntaa poikkeuksellisella voimalla.LähiTapiola Pirkanmaa20.1.2026Koululaisten uimataito romahtanut - LähiTapiola Pirkanmaa tukee uimaopetusta lahjoittamalla pelastusliivejä Tampereen Uintikeskukselle Turvallisuuden ja hyvinvoinnin edistäminen paikallisyhteisöissä on osa LähiTapiola Pirkanmaan vastuullisuustyötä. Yhtiö lahjoitti pelastusliivejä Tampereen Uintikeskukseen tukeakseen koululaisten uimaopetusta. Pelastusliivejä käytetään erityisesti pelastautumisharjoituksissa sekä rajallisen uimataidon omaavien lasten tai erityislasten uimaopetuksessa.LähiTapiola Kainuu-Koillismaa18.1.2026LähiTapiola Kainuu-Koillismaan uusi korvauspäällikkö Jarkko NivalaLähiTapiola Kainuu–Koillismaa on saanut uuden korvauspäällikön, kun pitkän linjan korvausalan ammattilainen Jarkko Nivala aloitti tehtävässään vuoden 2026 alussa. Nivala valittiin korvauspäälliköksi kesällä 2025, ja hän aloitti perehtymisen tehtäväänsä kesäkuussa silloisen korvauspäällikön Ari Juntusen opissa. Vuodenvaihteessa Juntusen jäädessä eläkkeelle Nivala otti kokonaisvastuun LähiTapiola Kainuu–Koillismaan korvaustoiminnasta.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetPohjanmaa: Annika Tidström hallintoneuvostojen puheenjohtajien puheenjohtajaksiHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn