Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Loimi-Häme12.12.2022LähiTapiola Loimi-Häme teki kolmannen lahjoituksensa Ukrainan pakolaisten hyväksi LähiTapiola Loimi-Häme tukee paikallisten ukrainalaisten pakolaisten kotouttamista lahjoittamalla 10.000 euroa toiminta-alueensa pakolaistyötä tekeville toimijoille.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Savo-Karjala22.2.2026Suuren suosion saavuttanut jäälauttaharjoitus rantautuu Savonlinnaan ja MikkeliinLähiTapiolan mahdollistama ja yhteistyössä Suomen Uimaopetus- ja Hengenpelastusliiton (SUH) kanssa toteutettu jäälauttaharjoitus rantautuu Savonlinnan uimahalli PikkuSaimaaseen perjantaina 27.2. klo 14–18 ja Mikkeliin Viihdeuimala Rantakeitaalle lauantaina 28.2. klo 12–16. Harjoituksessa pääsee turvallisesti kokeilemaan, miltä jäistä pelastautuminen tuntuu ja miten se oikeasti tehdään. LähiTapiola Lappi22.2.2026Miten hätäpalvelu toimii matkan aikana?Hätäpalvelu on LähiTapiolan tarjoama palvelu joka kuuluu kaikkiin kasko- sekä matkavakuutuksiimme. Hätäpalvelu on olemassa, jotta sinä matkustajana voit saada laadukasta apua nopeasti, jos jotakin tapahtuu matkan aikana.LähiTapiola Pirkanmaa22.2.2026475 000 € panostus pirkanmaalaisten turvallisuuteen ja hyvinvointiin Turvallisuuden ja hyvinvoinnin edistäminen ja vahinkojen ennaltaehkäisytyö on LähiTapiola Pirkanmaan vastuullisuustyön ytimessä. Panostimme toimialueen turvallisuuteen ja hyvinvointiin panostettiin viime vuonna noin 475 000 €.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola Loimi-Häme teki kolmannen lahjoituksensa Ukrainan pakolaisten hyväksi Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn