Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijat ja vastavalmistuneetAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Savo2.12.2022

SPR Kuopio vastaanotti 5 000 euron lahjoituksen 70-vuotisjuhlassaan

Suomen Punaisen ristin yhteistyön perustana on turvallisuuden ja hyvinvoinnin lisääminen lähipiirissämme. Vapaaehtoisuuden ja ihmisyyden merkitys korostuu järjestön toiminnassa, jossa Kuopion osasto juhlisti jo 70 vuotista taivaltaan.

Muita ajankohtaisia asioita

LähiTapiola Pirkanmaa17.9.2026

Metsä kutsui kuudesluokkalaisia – ”Tää on tosi kiva päivä!”

Suomen Metsäyhdistys ja Suomen 4H-liitto ovat toteuttaneet tänä syksynä kivaa tekemistä metsässä kuudesluokkalaisille. Kaikki kuutoset metsään -hankkeen mahdollistavat Suomen Metsäsäätiön 500 000 euron rahoitus ja LähiTapiolan 400 000 euron lahjoitus.
LähiTapiola Uusimaa16.9.2026

Riski riistaeläinkolareihin kasvaa syksyn pimetessä – Nurmijärvi, Kirkkonummi ja Porvoo kolarialttiita kuntia

Uudellamaalla sattuu toiseksi eniten riistaeläinonnettomuuksia Suomessa. Syksyllä hämärä, liukkaus ja metsästyksen aloitus lisäävät onnettomuuden riskiä. Suurimmat vahingot liittyvät tieltä ulos ajautumiseen hirvieläinkolarin yhteydessä.
LähiTapiola Pirkanmaa15.9.2026

Riski riistaeläinkolareihin kasvaa syksyn pimetessä – Sastamala ja Tampere kolarialttiita kuntia

Pirkanmaalla sattuu neljänneksi eniten riistaeläinonnettomuuksia Suomessa. Syksyllä hämärä, liukkaus ja metsästyksen aloitus lisäävät onnettomuuden riskiä. Suurimmat vahingot liittyvät tieltä ulos ajautumiseen hirvieläinkolarin yhteydessä.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetSPR Kuopio vastaanotti 5 000 euron lahjoituksen 70-vuotisjuhlassaan

Henkilöasiakkaan asiointi

Suosituimmat tuotteet

Edut ja kampanjat

Tietoa LähiTapiolasta

Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn