Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Etelä2.12.2022

Mikko Lempiäinen valittu LähiTapiola Etelän toimitusjohtajaksi

LähiTapiola Etelän hallitus on nimittänyt yhtiön uudeksi toimitusjohtajaksi eMBA Mikko Lempiäisen. Hän siirtyy tehtävään Fenniasta, jossa hän on viimeksi työskennellyt omaisuusvakuutus- ja vahinkopalvelujen johtajana ja toiminut Fennian vahinkovakuutusliiketoiminnan johtoryhmän jäsenenä. Mikko aloittaa tehtävässään 2. helmikuuta 2023.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Keski-Suomi3.6.2026LähiTapiola Keski-Suomen toimistojen aukioloajat laajenevat Jyväskylässä ja ÄänekoskellaLähiTapiola Keski-Suomen palvelu paranee Jyväskylässä ja Äänekoskella, sillä toimistojen aukioloaikoja laajennettiin 1.6. alkaen.LähiTapiola Pohjanmaa2.6.2026Länsirannikon LähiTapioloiden fuusiolle sinetti – ”Kiltti jätti” saa nimekseen LähiTapiola Länsi-SuomiLähiTapiola Länsi-Suomen ja LähiTapiola Pohjanmaan fuusio on hyväksytty molempien yhtiöiden yhtiökokouksissa. Uusi, Suomen suurimpien joukkoon kipuava vakuutusyhtiö aloittaa toimintansa vuoden 2027 alusta. Päätös uuden yhtiön toimitusjohtajasta tehdään viikolla 24. LähiTapiola Länsi-Suomi2.6.2026Länsirannikon LähiTapioloiden fuusiolle sinetti – ”Kiltti jätti” saa nimekseen LähiTapiola Länsi-SuomiLähiTapiola Länsi-Suomen ja LähiTapiola Pohjanmaan fuusio on hyväksytty molempien yhtiöiden yhtiökokouksissa. Uusi, Suomen suurimpien joukkoon kipuava vakuutusyhtiö aloittaa toimintansa vuoden 2027 alusta. Päätös uuden yhtiön toimitusjohtajasta tehdään viikolla 24.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetMikko Lempiäinen valittu LähiTapiola Etelän toimitusjohtajaksi
Henkilöasiakkaan asiointi
Suosituimmat tuotteet
Edut ja kampanjat
Tietoa LähiTapiolasta
Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn