LähiTapiola Keski-Suomi tekee lahjoituksen Jyväskylän kaupungille nopeusnäyttöjen hankintaan
LähiTapiola Keski-Suomi lahjoittaa Jyväskylän kaupungille 20 000 euroa viiden siirrettävän nopeusnäytön hankintaan. Lahjoitus on osa yhtiön 150-vuotisjuhlavuoden elämänturvatekoja, joilla edistetään paikallista hyvinvointia ja turvallisuutta.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Vellamo22.10.2026
LähiTapiola Vellamo tarjoaa jälleen Päijät-Hämeen koululaisille liput Salpausselän kisoihin
LähiTapiola Vellamo tarjoaa maksuttomat kisaliput kaikille Päijät-Hämeen peruskoululaisille myös vuoden 2027 ja 2028 Salpausselän kisoihin. Vuodesta 2022 jatkunut yhteistyö on tuonut vuosittain tuhansia lapsia ja nuoria kansainvälisen talviurheilun ja perinteiden pariin.LähiTapiola Pohjoinen18.10.2026
Jäistä pelastautumista harjoitellaan Linnanmaan uimahallissa – jäälauttakiertue saapuu Ouluun 26.10.
Miten jäistä pääsee takaisin ylös, jos jää pettää alta? Entä miltä pelastautuminen tuntuu talvivaatteissa, saappaat jalassa tai sukset mukana? Suomen Uimaopetus- ja Hengenpelastusliitto (SUH) ja LähiTapiola Pohjoinen tuovat jäälauttaharjoituksen Ouluun maanantaina 26.10.2026. Linnanmaan uimahallissa klo 14–18 järjestettävässä tapahtumassa jäistä pelastautumista pääsee harjoittelemaan turvallisesti uimahalliolosuhteissa asiantuntijan ohjauksessa.LähiTapiola Lappi16.10.2026
Jäistä pelastautumista harjoitellaan Torniossa ja Rovaniemellä – jäälauttakiertue saapuu Lappiin 27. ja 29.10.
Miten jäistä pääsee takaisin ylös, jos jää pettää alta? Entä miltä pelastautuminen tuntuu talvivaatteissa, saappaat jalassa tai sukset mukana? Suomen Uimaopetus- ja Hengenpelastusliitto (SUH) ja LähiTapiola Lappi tuovat jäälauttaharjoituksen Tornion uimahalliin ja Uimahalli Vesihiiteen. Tapahtumissa jäistä pelastautumista pääsee harjoittelemaan turvallisesti uimahalliolosuhteissa asiantuntijan ohjauksessa.
Katso lisää tiedotteita
Uutishuone
Tiedotteet
LähiTapiola Keski-Suomi tekee lahjoituksen Jyväskylän kaupungille nopeusnäyttöjen hankintaan